Co nezapomenout do Egypta: Seznam na Cestu
·

Co nezapomenout do Egypta: Seznam na Cestu

Plnohodnotná dovolená v Egyptě si vyžaduje pečlivé plánování, a je snadné něco důležitého přehlédnout. Abychom vám pomohli vytvořit bezstarostné a naplněné dobrodružství, přinášíme vám seznam nejnutnějších věcí, které v žádném případě nezapomeňte do Egypta přibalit. Od slunečníků a plavek až po správnou měnu a očkování, jsou zde důležité tipy a rady, které vás připraví na všechny aspekty vaší cesty. Takže se už nemusíte stresovat a můžete se plně soustředit na objevování úžasných egyptských památek a kultury. Přečtěte si náš článek a buďte perfektně připraveni na svou cestu do Egypta!

Není jen o pyramidách: Odhalte bohatství egyptské historie

Egypt je nádhernou zemí s bohatou historií a úžasnými památkami. Při plánování vaší cesty do Egypta je důležité se zaměřit nejen na pyramidy, ale také na další zajímavosti, které tato země nabízí. Zde je seznam věcí, které byste měli zařadit na svůj seznam na cestu do Egypta:

 1. Oázové město Siwa: Siwa je malebné město ležící uprostřed pouště. Je známé svými krásnými oázami a termálními prameny. Navštivte zde starou pevnost Shali a ochutnejte místní speciality, jako je tradiční jídlo středomořské kuchyně.

 2. Údolí králů: Toto úžasné údolí je domovem mnoha starověkých hrobek faraónů. Projděte se po archeologických nalezištích a obdivujte zdobené stěny a egyptské hieroglyfy. Nezapomeňte navštívit hrobku Tutanchamona, která je jednou z nejznámějších.

 3. Luxorský chrám: Tento impozantní chrám se nachází na východním břehu řeky Nil v Luxoru. Procházejte se dlážděnými chodbami a obdivujte sloupy, sochy a obrazy faraónů. Nezapomeňte si vychutnat krásné výhledy na Nil z chrámové terasy.

 4. Potápění v Rudém moři: Egypt je jedním z nejlepších míst na světě pro potápění. Rudé moře nabízí úchvatné korálové útesy, pestrou podmořskou faunu a pozoruhodné vraky lodí. Vyzkoušejte si potápění nebo šnorchlování a objevte skryté krásy pod hladinou.

 5. Chýše v Beduínském kempu: Uvolněte se v tradičních beduínských chýších a prožijte autentický zážitek v poušti. Obklopte se písečnými dunami a vychutnejte si západ slunce nad pustou krajinou. V beduínském kempu si můžete vychutnat také tradiční beduínskou kuchyni a hudbu.

Egypt nabízí mnohem více než jen pyramidy. Při plánování vaší cesty si zapamatujte tyto zajímavosti a připravte se na úžasné dobrodružství plné egyptské historie a kultury.

Nechte se unést krásou Rudého moře a jeho podmořského života

Nechte se unést krásou Rudého moře a jeho podmořského života

Rudé moře je jedním z nejkrásnějších a nejživějších mořských ekosystémů na světě. Jeho křišťálově čisté vody a pestrá divoká fauna a flóra lákají milovníky potápění a šnorchlování z celého světa. Pokud plánujete cestu do Egypta a chcete zažít úžasnou podmořskou krásu Rudého moře na vlastní kůži, určitě si připravte některé důležité věci. Zde je seznam věcí, které nezapomenout přibalit do svého zavazadla:

 • Potápěčská maska a šnorchl: Bez nich byste nemohli plně vychutnat krásy podmořského světa. Vyberte si kvalitní masku s průhledným silikonem a šnorchl s ochranným krytem proti vniknutí vody.

 • Oblek a ploutve: I když voda v Rudém moři je teplá, je stále dobré mít s sebou potápěčský neoprenový oblek. Ten vás ochrání před slunečním zářením, podrážděním od medúz a náhodnými píchnutími od ostnů. Nezapomeňte také na pohodlné ploutve pro pohyb ve vodě.

 • Sluneční krém: Slunce v Egyptě je velmi silné a jeho paprsky mohou pokožku rychle spálit. Proto se nezapomeňte namazat kvalitním slunečním krémem s vysokým faktorem ochrany a opakujte nanesení pravidelně během dne. Chraňte svou pokožku a buďte ve vodě déle.

 • Podvodní fotoaparát: Pokud chcete zachytit nezapomenutelné okamžiky a sdílet je s přáteli a rodinou, podvodní fotoaparát je nezbytností. Nechte vaše dobrodružství v Rudém moři žít navždy ve formě úchvatných fotografií.

Na cestu do Rudého moře se připravte na neuvěřitelnou krásu a zároveň dodržujte pravidla ochrany přírody. Respektujte korálové útesy a místní podmořskou faunu a flóru. Zaslouží si naši péči, abychom mohli zažívat jejich magii ještě dlouho. Takže připravte si své vybavení, ochranné prostředky a buďte připraveni na neuvěřitelné dobrodružství v Rudém moři!
Ochutnejte egyptskou kuchyni: Pokrmy, které byste neměli vynechat

Ochutnejte egyptskou kuchyni: Pokrmy, které byste neměli vynechat

Egyptská kuchyně je plná chutí a vůní, které vás ohromí. Pokud plánujete cestu do Egypta, určitě byste neměli vynechat ochutnání některých typických pokrmů. Naštěstí, díky svojí rozmanitosti, egyptská kuchyně ocení i vybíraví strávníci. Zde je seznam pokrmů, které byste rozhodně neměli na své cestě zapomenout vyzkoušet.

Mezi nejznámější egyptské pokrmy patří kushari, což je tradiční vegetariánské jídlo skládající se z různých druhů těstovin, rýže, čočky, cizrny a omáčky z rajčat. Tato pochoutka se často ochucuje cibulí, octem a chilli papričkami, což jí dodává na chuti našeptávající ostrou příchuť. Dalším oblíbeným egyptským jídlem je taamia, která je místní verzí falafelu. Jedná se o kuličky z mleté cizrny, které jsou smažené do zlatova, což jim dodává křupavou vnější strukturu a šťavnatou vnitřní část. Tyto lahůdky bývají často podávány s chlebem pita a různými omáčkami.

Kromě těchto dvou pokrmů existuje v egyptské kuchyni mnoho dalších lahodných specialit, jako jsou moloukhiya (zelený listový pokrm podávaný s vařenou rýží), macarona béchamel (pečené těstoviny s masovou omáčkou a bešamelovou omáčkou), čištecké maso (tradiční jídlo z pomalu pečeného masa) a řada sladkých dezertů, jako je basbousa (sladký dort z krupice) nebo umm ali (mléčný dezert s ořechy). Vydat se na chuťovou výpravu egyptskou kuchyní je jedinečný zážitek, který vám okoření vaši cestu o jedinečné gastronomické zážitky.
Vydejte se na pouštní dobrodružství na Beduínských safarích

Vydejte se na pouštní dobrodružství na Beduínských safarích

Pokud plánujete vydat se na dobrodružnou cestu do Egypta a máte v plánu podniknout Beduínské safarí až na poušti, je důležité, abyste si připravili potřebné vybavení. Mějte na paměti, že během této expedice budete mít možnost prozkoumat neuvěřitelnou krásu pouště a zažít autentický beduínský život. Zde najdete seznam věcí, které byste neměli zapomenout nechat doma.

 1. Lehká, prodyšná oblečení – Je důležité vybrat si oblečení vhodné pro teplé podnebí pouště. Doporučujeme nosit volné a pohodlné oblečení, které je zhotovené z prodyšných materiálů, jako je bavlna. To vám pomůže ochladit se a zmenšit riziko přehřátí.

 2. Ochrana před sluncem – Nezapomeňte si vzít sluneční brýle, klobouk nebo šátek a nepromokavý krém na ochranu před slunečními paprsky. Slunce na poušti je velmi silné a může snadno způsobit popáleniny, takže je důležité mít vhodnou ochranu.

 3. Pitná voda – Přírodní prostředí pouště může být velmi suché, takže nedostatek vody je nebezpečný. Ujistěte se, že máte dostatečné množství pitné vody, abyste se vyhnuli dehydrataci.

 4. Noční vybavení – Pobyt v poušti zahrnuje také noční stanování pod hvězdami. Mějte na paměti, že teploty v noci se mohou výrazně snížit, takže je důležité si vzít vhodné přikrývky nebo spací pytle, abyste zůstali teplí a pohodlní.

 5. Základní zdravotní vybavení – Bez ohledu na druh dobrodružství je vždy dobré být připraveni. Zabezpečte si základní zdravotní vybavení, jako jsou obvazy, dezinfekční prostředek na ruce, léky na bolest a antihistaminika v případě alergických reakcí.

Pamětní suvenýry z pouštního dobrodružství v Egyptě jsou určitě hodnotnými předměty, které si přejete přivézt domů. Nezapomeňte přinést zpátky nějakou tradiční beduínskou rukodělnou práci, jako jsou ručně vázané koberce nebo šátky. Můžete také zakoupit autentické šperky nebo keramiku, které vám připomínají vaši nezapomenutelnou pouštní dobrodružství na Beduínských safarích.
Objevte tajemství starověké egyptské kultury v muzeu v Káhiře

Objevte tajemství starověké egyptské kultury v muzeu v Káhiře

Egyptská kultura je bohatá a fascinující, a není divu, že mnoho lidí se rozhoduje navštívit Egypt a prozkoumat tajemství starověké egyptské civilizace. Pokud máte v plánu vydat se na cestu do Egypta, je důležité se dobře připravit. Zde najdete seznam věcí, které byste rozhodně neměli zapomenout přibalit do svého zavazadla.

Na prvním místě byste si měli vzít pohodlné oblečení, které je vhodné pro teplé a slunečné počasí. Egypt má skvělé klima, ale je důležité se chránit před silným sluncem a vysokými teplotami. Doporučuje se mít s sebou klobouk nebo šátek na hlavu a také opalovací krém s vysokým faktorem. Navíc nezapomeňte na pohodlnou obuv, která vám umožní procházky po starověkých památkách a pyramidách.

Další důležitou věcí na našem seznamu je dostatek vody a hydratace. Egyptské podnebí je suché a může být velmi spalující, proto je nezbytné udržovat tělo dobře hydratované. Mějte vždy při sobě láhev s pitím a nezapomínejte pravidelně pít vodu, abyste se vyhnuli dehydrataci. Pokud plánujete navštívit velká města, jako je Káhira, je dobré mít s sebou také mapu nebo turistický průvodce, který vám pomůže se snadněji v orientovat a objevit všechny krásy tohoto fascinujícího města.

Seznam na cestu do Egypta je samozřejmě delší, ale tyto výše zmíněné věci jsou základními kroky k pohodlnému a bezpečnému cestování. Buďte připraveni na dlouhé procházky, překrásná historická místa a jedinečnou kulturu. Egypt je zemí bohatou na historii a stojí za to prozkoumat vše, co nabízí. Takže vydejte se na tuto dobrodružnou cestu a !
Plavte se po Nilu: Nenechte si ujít jedinečný zážitek

Plavte se po Nilu: Nenechte si ujít jedinečný zážitek

Smeřte své cesty na slunný Egypt a nezapomeňte se vydat na nezapomenutelný výlet po řece Nil. Plavba po Nilu je jedinečným zážitkem, který byste si neměli nechat ujít. Během této plavby budete mít možnost poznat krásy egyptského venkova a obdivovat nádhernou přírodu, kterou řeka nabízí.

Během plavby můžete vidět monumentální památky a starobylé vesničky, které jsou přístupné pouze z vody. Mezi nejznámějšími památkami, které můžete pozorovat z paluby lodě, patří chrámy a hrobky faraonů. Navštivte například slavný chrám boha Horuse v Edfu nebo obdivujte majestátní chrám boha Amona v Karnaku. Cesta po Nilu nabízí také možnost koupání ve slavném jezeře Nasser nebo na úpatí nádherného chrámu v Abú Simbel.

Aby vaše cesta do Egypta byla pohodlná a bezstarostná, je důležité mít sebou správné vybavení. Základem je samozřejmě lehký a pohodlný oděv, který vám umožní snadné pohybování. Nezapomeňte si vzít také lehkou obuv, která je vhodná pro procházky po skalnatém terénu a je vyrobená z materiálu, který rychle schně. Dále nezapomeňte se opatřit slunečními brýlemi, krémem na opalování s vysokým faktorem a kloboukem, který vás ochrání před slunečními paprsky. S sebou byste měli také vzít fotoaparát, abyste mohli zachytit ty nejkrásnější okamžiky z vaší plavby po Nilu. A nezapomeňte ani na dalekohled, abyste mohli lépe prozkoumat vzdálené památky.
Procházejte se egyptskými trhy a nakupte si místní suvenýry

Procházejte se egyptskými trhy a nakupte si místní suvenýry

V Egyptě si nesmíte nechat ujít jedinečný zážitek procházení egyptskými trhy a nákupu místních suvenýrů. Tyto trhy jsou plné barev, vůní a exotických předmětů, které představují bohatou egyptskou kulturu a historii. Při procházce po těchto trzích se ocitnete uprostřed života místního obyvatelstva a budete mít možnost nakoupit si něco jedinečného a autentického.

Na egyptských trzích můžete najít širokou škálu suvenýrů – od tradičních egyptských šperků až po keramiku, olejomalby nebo ručně vyrobené koberce. Mezi další populární suvenýry patří například dýmky, hudební nástroje, kožené výrobky nebo pytle s kávou a kořením. Všechny tyto předměty jsou jedinečné a ručně vyráběné, což vám zaručuje jejich autentičnost a originalitu.

Pro návštěvu egyptských trhů se doporučuje zvolit pohodlné oblečení a obuv, protože trhy jsou často velmi rušné a procházka po nich si vyžádá trochu vytrvalosti. Mějte také na paměti, že egyptské trhy jsou obvykle velmi živé a plné lidí, takže buďte připraveni na rušno a případně se na vás bude hlasitě nabízet zboží. Mějte rovněž na paměti, že u egyptských obchodníků je běžné smlouvat o ceně, takže se nebojte vyjednávat a případně slevu vynegociovat.

Nechte se unést atmosférou egyptských trhů a nakupte si něco autentického, co vám připomene váš pobyt v této krásné zemi. Ať již si vyberete šperky, keramiku nebo jiné suvenýry, jste si jisti, že budete mít něco skutečně jedinečného a mimořádného. Při procházení trhů nezapomeňte také ochutnat místní kulinářské speciality a vychutnat si atmosféru místní kultury. V Egyptě je nákup na trzích nejen praktickým způsobem, jak sehnat suvenýry, ale také zábavným a autentickým zážitkem, který vás přenese do duše této nádherné země.

Zkuste tradiční egyptské sporty a zábavy: Sjezd písečnými dunami a falconry

Egypt je známý svou bohatou historií a kulturou, ale také skýtá řadu zajímavých sportů a zábavy. Pokud se chystáte na cestu do Egypta, nezapomeňte vyzkoušet tradiční egyptské sporty a zábavy, které vám poskytnou nezapomenutelný zážitek.

Prvním aktivitou, kterou byste neměli vynechat, je sjezd písečnými dunami. Egypt je známý svými rozlehlými pouštěmi a písečnými dunami, které jsou ideální pro sjezd na písčitých svazích. Podniknete vzrušující jízdu na písčitém terénu a zažijete adrenalinový zážitek. Tato zábava je vhodná pro všechny věkové skupiny a můžete si ji vyzkoušet buď na vlastní pěst, nebo s průvodcem, který vám poskytne potřebné instrukce a zajištění. Nezapomeňte si vzít s sebou ochranné brýle, abyste si užili jízdu naplno.

Další tradiční egyptskou zábavou, kterou byste měli vyzkoušet, je sokolnictví neboli falconry. Egypt je domovem mnoha druhů dravců a falconry je starodávná tradice v chovu a výcviku těchto majestátních ptáků. Můžete se zúčastnit ukázky sokolníků, kteří vám předvedou, jak falconry funguje, a navázat kontakt s těmito krásnými ptáky. V některých oblastech Egypta můžete dokonce sami vyzkoušet, jak se ptákem pracuje a pustit se do malého výcviku. Je to jedinečná příležitost, kterou byste neměli promeškat. Doufáme, že tento seznam vám pomohl sestavit plán vaší dovolené do Egypta. Pamatujte, že Egypt je fascinující země s bohatou historií a kulturou. Nezapomeňte si zabalit lehké a pohodlné oblečení, ochranu proti slunci, dostatek vody a vaše cestovní doklady. Pokud se rozhodnete navštívit historická místa, nezapomeňte se informovat o jejich otevírací době a předem si zakoupit vstupenky. Mějte také na paměti místní zvyklosti a kulturu, abyste se vyhnuli nevhodnému chování. Ať už se vydáte na pěší túru, potápění nebo výlet na Nilu, nezapomeňte vychutnat si každý okamžik a objevit to nejlepší, co Egypt nabízí. Buďte si jistí, že vaše dovolená v Egyptě bude nezapomenutelným zážitkem plným dobrodružství a překrásných památek. Těšíme se na vaše cestovatelské zážitky!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *