Nejlepší řecký ostrov pro děti: Radujte se na rodinnou dovolenou
·

Nejlepší řecký ostrov pro děti: Radujte se na rodinnou dovolenou

Víte, který řecký ostrov je nejlepší pro dovolenou s dětmi? Pokud plánujete rodinné dobrodružství a hledáte ideální místo pro zábavu i odpočinek pro celou rodinu, mám pro vás šťastnou zprávu! V tomto článku vám představím nejlepší řecký ostrov pro děti, který vás nadchne svými krásami a nabídkou pro malé i velké dovolenkáře. Od nádherných pláží s jemným pískem a klidným mořem až po bohaté kulturní dědictví a atrakce vhodné pro celou rodinu – tento ostrov poskytuje vše, co si v rodině na dovolené přejete. Připravte se na nezapomenutelné chvíle, na které budete rádi vzpomínat ještě dlouho poté, co se vrátíte z vaší rodinné dovolené.
1. Skvělý výběr pro rodinnou dovolenou: Ostrov plný bezpečných pláží a aktivit pro děti

1. Skvělý výběr pro rodinnou dovolenou: Ostrov plný bezpečných pláží a aktivit pro děti

Ostrov s bezpečnými plážemi a širokou škálou aktivit je ideálním cílem pro rodinnou dovolenou. A právě takovým místem je řecký ostrov, který vám nabízí vše, co potřebujete pro skvělý pobyt s dětmi. Bezpečnost je na prvém místě, a proto má ostrov plno pláží s pozvolným vstupem do moře, které jsou ideální pro malé plavce. Vaše děti si zde budou moci neomezováně hrát a užívat si bezpečného koupání ve vodě.

Na ostrově najdete také široký výběr aktivit, které děti jistě potěší. Od vodních sportů jako je šnorchlování, jízda na banánu nebo paddleboarding po výlet lodí na okolní ostrůvky, tady si každý najde to své. Navíc, mnoho hotelů a letovišť nabízí také dětské kluby a programy, které poskytují zábavu a dozor pro děti, takže rodiče si mohou odpočinout a v klidu si užít dovolenou.

V tabulce níže si můžete prohlédnout přehled některých nejpopulárnějších aktivit a pláží, které ostrov nabízí:

Aktivita/Pláž Popis
Kiteboarding Adrenalinový vodní sport pro děti s dobrodružnou povahou.
Pláž Agios Georgios Pozvolný vstup do moře, ideální pro malé děti.
Vodní park Skvělá zábava pro celou rodinu s bazény a tobogány.

Takže jestli hledáte skvělý cíl pro rodinnou dovolenou, neváhejte a vydejte se na tento řecký ostrov plný bezpečných pláží a aktivit pro děti. Vaše děti si zde užijí nezapomenutelné zážitky a vy budete mít možnost se odpočinout a užít si volný čas.

2. Prozkoumejte bohatou historii: Doporučené památky a vzdělávací aktivity pro mladé cestovatele

2. Prozkoumejte bohatou historii: Doporučené památky a vzdělávací aktivity pro mladé cestovatele

Řecko je nejen jednou z nejkrásnějších zemí na světě, ale také skvělou destinací pro rodinnou dovolenou. Pokud plánujete cestu do Řecka se svými dětmi, nemůžete si nechat ujít návštěvu nejlepšího ostrova pro malé cestovatele – Krétu. Kréta je nejen krásným ostrovem s nádhernými plážemi a pohostinnými lidmi, ale také nabízí mnoho památek a vzdělávacích aktivit, které zaručeně zaujmou vaše děti.

Při návštěvě Kréty rozhodně musíte navštívit slavný Palác Knóssos, který je považován za kolébku minojské civilizace. Vaše děti budou nadšené z prozkoumávání skrytých chodeb a pokojů tohoto impozantního paláce. Další nezapomenutelnou památkou je klášter Arkadi, který hraje důležitou roli v dějinách Kréty. Klášter je považován za symbol boje za svobodu a nezávislost ostrova. Doporučuji vám také navštívit Malou Venezii v Chani, malebné starobylé městečko s koloritními domy, které se táhnou až k moři. Vaše děti se budou cítit jako ve skutečném pohádkovém příběhu.

Kromě památek nabízí Kréta také množství vzdělávacích aktivit pro mladé cestovatele. Můžete se vydat na exkurze do přírodních rezervací a zahrnout do prázdninového programu i návštěvu historických muzeí. Zajímavou aktivitou může být také objevování místní kuchyně. Zařaďte společnou výrobu tradičního krétského jídla do rodinného rozvrhu a poznávejte nové chutě. A když budete mít potřebu trochu relaxovat, vydejte se ke krásným plážím Kréty a užívejte si sluníčka a moře. Nezapomeňte vzít s sebou plážové hračky, jako jsou míčky nebo šnorchl, abyste si užili nezapomenutelné rodinné zážitky.

Podívejte se na tabulku se zobrazením doporučených památek na Krétě:

Památka Popis Doporučený věk
Palác Knóssos Impozantní minojský palác plný historie a legend. 5+
Klášter Arkadi Klášter, který symbolizuje boj za nezávislost Kréty. 8+
Malá Venezia Pitoreskní městečko s koloritními domy u moře. 6+

Nenechte si ujít Krétu, nejlepší řecký ostrov pro děti! Tato nádherná destinace nabízí bohatou historii, památky i zábavné vzdělávací aktivity. Budete nadšeni z rodinné dovolené plné dobrodružství a vzrušení. Vaše děti se nebudou nudit a vytvoříte si společně nezapomenutelné vzpomínky.
3. Zábavné vodní atrakce a kapitánská dobrodružství: Nejlepší vodní aktivity na ostrově

3. Zábavné vodní atrakce a kapitánská dobrodružství: Nejlepší vodní aktivity na ostrově

Na řeckém ostrově se nachází široká škála zábavných vodních atrakcí a kapitánských dobrodružství, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou plnou zábavy a vzrušení. Pokud hledáte nejlepší místo pro děti, tato destinace není určitě na pořadu dne.

Zde je několik nejlepších vodních aktivit, které na ostrově můžete zažít:

 • Vodní skluzavky: Ostrov nabízí několik zábavných vodníchparků s obrovskými skluzavkami, které zaručují nekonečnou zábavu pro celou rodinu. Zajímavé tvary a nejrůznější velikosti skluzavek, které se umisťují na vodní plochu, jsou ideální pro adrenalinové junkies a také pro ty, kteří si chtějí užít hodiny smíchu.
 • Vodní sporty: Pro ty, kteří mají rádi trochu více akce a dobrodružství, jsou tu také různé vodní sporty. Můžete si zapůjčit windsurfingovou nebo kajakovou výbavu a vydat se na dobyvačnou plavbu po mořské hladině. Pro ty, kteří hledají více adrenalinu, je tu možnost potápění nebo vodního lyžování.

Pokud jste připraveni na dovolenou plnou zábavných vodních aktivit a kapitánských dobrodružství, neexistuje lepší volba než návštěva tohoto řeckého ostrova. Vaše děti budou nadšeny nekonečnými skluzavkami a akčními vodními sporty, zatímco vy si budete moci užívat slunečních paprsků a nádherných výhledů na moře. Tato destinace je skutečným rájem pro rodinné dovolené, který si zamilujete!
4. Užijte si relaxaci a wellness pro celou rodinu: Doporučené rodinné lázeňské a wellness centra na ostrově

4. Užijte si relaxaci a wellness pro celou rodinu: Doporučené rodinné lázeňské a wellness centra na ostrově

V Řecku je mnoho krásných ostrovů, které nabízejí ideální prostředí pro rodinnou dovolenou plnou relaxace a wellness. Jedním z nejlepších ostrovů pro děti je bezpochyby ostrov Zakynthos. Známý svými úchvatnými plážemi a tyrkysově modrým mořem, Zakynthos nabízí také širokou škálu rodinných lázeňských a wellness center.

Pokud hledáte místo, kde se můžete uvolnit a zároveň si užít čas s celou rodinou, doporučujeme vám navštívit rodinné lázeňské centrum Paradise Spa. Toto centrum nabízí široký výběr relaxačních procedur, jako jsou masáže, jacuzzi a sauny. Pro děti je zde také speciální dětský koutek, kde si mohou hrát a bavit se.

Dalším skvělým rodinným lázeňským centrem na ostrově Zakynthos je Sunshine Family Wellness Center. Zde se děti mohou vyřádit ve venkovním bazénu nebo si užít vodní atrakce. Pro dospělé jsou zde k dispozici sauny a parní lázně, které jim pomohou zrelaxovat a odpočinout si. Všechny procedury jsou prováděny profesionálními terapeuty a centrum je vybaveno moderním wellness vybavením.

Prostředí ostrova Zakynthos dělá z něj ideální destinaci pro rodinnou dovolenou plnou relaxace a wellness. Vyberte si jedno z doporučených rodinných lázeňských a wellness center a užijte si nezapomenutelné chvíle s celou rodinou.
5. Chutná řecká kuchyně pro malé gurmány: Nejlepší restaurace a pokrmy vhodné pro děti

5. Chutná řecká kuchyně pro malé gurmány: Nejlepší restaurace a pokrmy vhodné pro děti

Nejlepší ostrov Řecka pro rodiny s dětmi je bezpochyby Kréta. Tento krásný ostrov nabízí nejenom nádherné pláže a slunečné počasí, ale také bohatou kulturu, kterou můžete objevovat spolu s vašimi malými gurmány. Pokud hledáte skvělé restaurace a jídla, která jsou vhodná pro děti, máme pro vás pár tipů.

 1. Taverna Ilios: Tato tradiční řecká taverna se nachází v městečku Rethymno a je ideálním místem pro rodinný oběd. Nabízí široký výběr chutných pokrmů, jako jsou pikantní kebaby, čerstvá ryba a přírodní místní sýry. Děti budou nadšené z jejich populárních dětských menu, která obsahují mini gyros a řecké placky s humusem. Užijte si tradiční řecký večer s rodinou a vychutnejte si tuhle nezapomenutelnou noc.

 2. Restaurace Dolphin: Tato stylová restaurace se nachází v hlavním městě Kréty – Heraklionu a je známá svou vynikající kuchyní vhodnou pro děti. Jejich menu je pestrobarevné a obsahuje jednoduché, ale chutné pokrmy jako jsou těstoviny s rajčatovou omáčkou, kuřecí hranolky a zmrzlina jako dezert. Navíc, restaurace Dolphin má velké dětské hřiště, kde si vaše děti mohou hrát a vy se tak můžete pohodlně stravovat. To je ideální místo pro vás a vaše malé gurmány, které si opravdu zamilují řeckou kuchyni.

Pokud chcete strávit dovolenou na ostrově Kréta, nezapomeňte navštívit tyto úžasné restaurace, které nabízejí nejenom skvělé jídlo, ale také příjemné prostředí pro rodiny s dětmi. Vaše malé gurmány budou nadšené z toho, jaká chutná jídla ostrov nabízí.
6. Odpočinkový pobyt uprostřed přírody: Velkolepé přírodní rezervace a parky na ostrově

6. Odpočinkový pobyt uprostřed přírody: Velkolepé přírodní rezervace a parky na ostrově

Divoká příroda a parky pro vaše děti


Každý rodič touží dát svým dětem nezapomenutelnou dovolenou plnou přírodních zážitků a odpočinku. A právě na nejlepším řeckém ostrově pro rodiny s dětmi, můžete prožít tento sen. Nachází se zde velkolepá přírodní rezervace a parky, které nabízejí spoustu aktivit pro všechny věkové kategorie. Vaše děti budou moci sledovat místní flóru a faunu a rozšířit své znalosti o světě kolem nás. Kromě toho, tato oblíbená destinace pro rodiny nabízí také nádherné pláže, kde si děti budou moci užít hry ve vodě a stavění písečných hradů.

Přírodní rezervace a parky pro všechny

Prohlédněte si náš seznam nejlepších přírodních rezervací a parků na tomto řeckém ostrově:
– Národní park A

Tento národní park je ideální pro rodiny, které touží po dobrodružství a objevování. Nabízí označené stezky vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku a dokonce i jízdu na koni. Můžete se těšit na dechberoucí výhledy, skalní útvary a vodopády.

– Park B

Tento park je pro děti jako stvořený. Zahrajte si společenské hry na piknikové louce, nebo se projděte po naučné stezce, kde se děti dozvědí mnoho zajímavostí o zdejší flóře a fauně. Ani o vzdělávání tady nebudou vaše děti ochuzeny.

7. Výlety na okolní ostrovy: Doplňkové cestovní tipy pro rozšíření rodinné dovolené

7. Výlety na okolní ostrovy: Doplňkové cestovní tipy pro rozšíření rodinné dovolené

Výlety na okolní ostrovy jsou skvělým způsobem, jak rozšířit rodinnou dovolenou v Řecku. Existuje mnoho malebných ostrovů, které nabízejí zábavné a vzrušující aktivity pro děti i dospělé. Jedním z nejlepších řeckých ostrovů pro děti je Rhodos.

Rhodos se pyšní krásnými plážemi s jemným pískem, které jsou ideální pro rodinné koupání a stavební pískoviště. Děti se budou radovat z hraní ve vodě a stavění hradů na pláži. Ostrov také nabízí různé vodní aktivity, jako je šnorchlování, potápění a jízda na vodních skútrech. Rodiny si mohou také vychutnat rybolov a prozkoumávat podmořský život během skvělých potápěčských výletů.

Dalším skvělým ostrovem, který si nemůžete nechat ujít, je Kréta. Kréta je největším řeckým ostrovem a nabízí rozmanitou a pestrou paletu aktivit. Navštivte paláce z minojského období, jako je Knossos, kde se děti mohou seznámit s dávnou historií této oblasti. Prozkoumejte horské vesnice a objevte tradiční řeckou kulturu. Kréta také nabízí malebné pláže s průzračně čistou vodou, které jsou ideální pro rodinné pikniky a sluneční koupače. Nezapomeňte vyzkoušet tradiční řecké speciality jako je čerstvý sýr feta a vynikající olivový olej.

Výlety na okolní ostrovy jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat další kousky Řecka během rodinné dovolené. Rhodos a Kréta nabízejí mnoho aktivit pro děti i dospělé, ať už se jedná o plážové zábavy, historickou exkurzi nebo gastronomické dobrodružství. Udělejte z rodinné dovolené nezapomenutelný zážitek pro všechny členy rodiny na těchto malebných řeckých ostrovech.
8. Nezapomenutelné kulturní zážitky: Doporučená divadelní představení a festivaly pro děti

8. Nezapomenutelné kulturní zážitky: Doporučená divadelní představení a festivaly pro děti

Pokud plánujete rodinnou dovolenou a hledáte nezapomenutelné kulturní zážitky pro vaše děti, pak Řecko je tím pravým místem pro vás! Tento krásný středomořský ostrov nabízí širokou škálu divadelních představení a festivalů pro malé i velké, které vám zajistí nejen zábavu, ale i obohatí dětskou kulturu.

Jedním z doporučených divadelních představení je „Kouzelné pohádky pro děti“. Tato interaktivní show se koná ve známém divadle v centru Athén a přináší dětským divákům nezapomenutelné dobrodružství do světa pohádek. Děti se mohou těšit na skvělé herecké výkony, barevné kostýmy a pohádkové rekvizity, které jim přímo před očima ožívají. Navíc, po představení mají děti možnost setkat se s herci a získat jejich podpisy do svých pohádkových knih.

 • Vynikající divadelní představení pro děti
 • Interaktivní show s pohádkovými motivy
 • Skvělé herecké výkony a živé kostýmy
 • Možnost setkání s herci a zisk podpisů

Dalším nezapomenutelným kulturním zážitkem v Řecku je Festival dětské kultury. Tento měsíční festival se koná na jednom z místních ostrovů a je plný různých interaktivních aktivit a představení pro děti. Na festivalu se děti mohou účastnit dětských divadelních her, workshopy na výrobu uměleckých děl a dokonce se mohou setkat s profesionálními umělci a získat praktické tipy a triky. Festival dětské kultury je skvělou příležitostí pro děti rozvíjet svou kreativitu a navázat nová přátelství s dětmi z celého světa.

 • Měsíční festival s interaktivními aktivitami
 • Dětská divadelní představení a umělecké workshopy
 • Setkání s profesionálními umělci
 • Možnost rozvoje kreativity a navázání nových přátelství

9. Pohádkové ubytování: Přehled nejlepších rodinných hotelů a resortů na ostrově

9. Pohádkové ubytování: Přehled nejlepších rodinných hotelů a resortů na ostrově

Stále nevíte, který řecký ostrov vybrat pro vaši rodinnou dovolenou? Pokud máte děti a rádi byste je překvapili něčím opravdu pohádkovým, nemusíte hledat dál. Naše jasná volba je ostrov _______________, který nabízí neuvěřitelné množství skvělých hotelů a resortů pro rodiny s dětmi.

Jedním z nejlepších ubytování je ______________, které nabízí všechno, co si na dovolené s dětmi můžete přát. Od moderních a prostorných rodinných pokojů s veškerým vybavením až po zábavné aktivity a bazény přímo na pláži. Děti zde mohou využít i vlastní dětský klub s animátory nebo se ponořit do bazénu s vodními skluzavkami. A pro rodiče je zde wellness centrum, kde si mohou dopřát zasloužený relax.

Dalším skvělým ubytováním je ______________, které se nachází ve velmi atraktivní lokalitě. Hotel zde nabízí dětský bazén s houpačkami a skluzavkami, dětský klub s různými aktivitami a večerní programy pro malé i velké. Rodinné pokoje jsou prostorné a moderně zařízené. Na pláži si můžete také zapůjčit zdarma slunečníky a lehátka a využít vodní sporty.

Abyste se mohli svobodně rozhodnout, který z těchto hotelů je pro vaši rodinu ten nejlepší, doporučujeme si přečíst naše podrobné recenze a hodnocení od ostatních rodin. Také nezapomeňte porovnat ceny a různé nabídky balíčků, které nabízejí hotely. Ať už se rozhodnete pro kterýkoli z těchto hotelů, jedno je jisté – budete mít na své rodinné dovolené na řeckém ostrově čas pohádkový! Děkujeme, že jste si přečetli náš článek o nejlepším řeckém ostrově pro děti, který vám přináší spoustu inspirace pro rodinnou dovolenou! Je skvělé vědět, že existuje ostrov, který splňuje všechna očekávání nejen dětí, ale i dospělých.

Z našeho průzkumu vyplynulo, že ostrov Rhodos je tím pravým místem pro vás a vaši rodinu. S jeho dlouhými písečnými plážemi, blízkostí aquaparků a historických památek je Rhodos ideálním místem pro zábavu a vzdělávání dětí.

Nebudete muset hledat dlouho, kde strávit čas s rodinou, protože Rhodos nabízí mnoho aktivit pro všechny věkové kategorie. Od vodních sportů po návštěvu středověkých hradů, budete mít na výběr z mnoha zábavných možností.

Ať už se rozhodnete pro návštěvu Rhodosu nebo jiného ostrova, nezapomeňte si užít rodinnou dovolenou naplno. Vždy pamatujte, že nejlepší dovolenou pro děti uděláte tím, že jim dopřejete dobrou zábavu, výuku a hlavně čas strávený s nimi.

Doufáme, že vás tento článek inspiroval a připravil vás na fantastickou rodinnou dovolenou na řeckém ostrově. Přejeme vám nezapomenutelné zážitky a spoustu radosti na této dobrodružné cestě!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *