Co do Egypta: Tipy na Dovolenou
·

Co do Egypta: Tipy na Dovolenou

Vždycky jste snili o dovolené v jednom z nejstarších civilizací světa? Egypt je jednou z těch zemí, které vás okouzlí svým bohatým kulturním dědictvím, fascinujícími památkami a krásnými plážemi. Ať už plánujete uplavit se na břehu Rudého moře, projít se křivolakými ulicemi Káhiry nebo navštívit starobylé památky jako jsou pyramidy v Gíze, Egypt má pro každého něco. Ale jak začít s plánováním, co vidět a kam se vydat? V našem článku "Co do Egypta: Tipy na Dovolenou" vám přinášíme užitečné rady, které vám pomohou plně využít svou dovolenou v této fascinující zemi. Takže sedněte si a připravte se na nejlepší dobrodružství vašeho života!
1. Krásy egyptského pobřeží: Oblíbené pláže a okouzlující korálové útesy

1. Krásy egyptského pobřeží: Oblíbené pláže a okouzlující korálové útesy

Egyptské pobřeží je bezpochyby jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou. Jeho pláže omamují návštěvníky svými bílými písky a tyrkysově modrou vodou. Pokud hledáte skutečný ráj na zemi, určitě se nenechte zahanbit a vydejte se do Egypta.

Pláže na egyptském pobřeží jsou proslulé svou dokonalou kvalitou a soukromým prostředím. Zde si můžete užít sluneční paprsky a osvěžující moře bez rušivých davů turistů. Mezi nejoblíbenější pláže patří Sharm El Sheikh, Hurghada a Marsa Alam, které nabízí perfektní relaxaci a spoustu vodních aktivit jako potápění nebo šnorchlování. Pro milovníky korálových útesů je Egyptské pobřeží neodolatelné. Jsou zde bohaté na rozmanité druhy korálů a tropických ryb, které potěší každého milovníka podvodního světa.

Pokud jste dobrodružnější typ a rádi byste se vypravili na výlet, nejen pláže na pobřeží jsou k dostání. Můžete navštívit známou Sinajskou poušť a prozkoumat oblíbený skalní masiv Hora Mojžíše. Tato hora je považována za posvátnou a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Další zajímavou možností je výlet do národního parku Ras Mohammed, který patří mezi nejkrásnější chráněná mořská území světa. Tady se můžete kochat přírodní krásou, pozorovat vzácné druhy ptáků a podívat se na fascinující podmořský svět.

Na Egyptském pobřeží nenajdete jen nádherné pláže a korálové útesy, ale také pohostinné a přívětivé obyvatele. Egyptský lid je známý svou vřelostí a ochotou pomoci. Navštívíte-li Egypt, nebudete litovat – dobrodružství a relaxace na vás čeká na každém kroku.

2. Přírodní zázraky na Sinai: Oázy, pouště a horské výhledy

2. Přírodní zázraky na Sinai: Oázy, pouště a horské výhledy

Egyptský poloostrov Sinai nabízí návštěvníkům některé z nejúchvatnějších přírodních krás na světě. Pokud máte rádi nepopsatelně krásné scenérie, pustiny a exotické oázy, pak je Sinai tím pravým místem pro vaši dovolenou. Tou nejslavnější atrakcí této oblasti jsou bezesporu Katarinská hora a klášter svaté Kateřiny. Tato hora, která se tyčí nad okolní pouští, nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a je také místem, kde se nachází druhý nejstarší fungující křesťanský klášter na světě. Pokud se rozhodnete horu vystoupat, mějte na paměti, že je to fyzicky náročný výstup a je třeba si přinést dostatek vody a ochranného oblečení.

Dalšími přírodními divy Sinaje jsou oázy, které navzdory suchému klimatu vyrůstají mezi skalami a písečnými dunami. Nejznámějším oázou na Sinai je oáza Feiran, která se nachází v údolí mezi horami. Tato oáza je zeleným rájem uprostřed pouště a nabízí útočiště pro rozmanité druhy flóry a fauny. Procházka kolem jezer a palmových hájů je jedinečným zážitkem, který stojí za to zažít.

Sinai vás zaručeně ohromí svou neuvěřitelnou přírodní krásou. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a exotiky, pak se řiďte směrem na tento nádherný poloostrov a objevte jeho jedinečné oázy, horské výhledy a pouštní krajiny.
3. Historie a kultura v Káhiře: Tajemství pyramid a nádherné muzeum

3. Historie a kultura v Káhiře: Tajemství pyramid a nádherné muzeum

Egyptská metropole Káhira je fascinujícím místem plným historie a kultury. Pokud plánujete cestu do Egypta, určitě nezapomeňte navštívit toto ikonické město. Jednou z nejznámějších atrakcí jsou samozřejmě pyramidy – jejich tajemství a záhady oslovují lidi po celém světě. V Káhiře naleznete trojici nejvýznamnějších pyramid, které sloužily jako hrobky faraonů z období Staré říše. Stavby jsou neuvěřitelně monumentální a samotný pohled na ně je ohromující. Doporučujeme si najmout průvodce, který vám prozradí mnoho zajímavostí a historických faktů o těchto fascinujících památkách.

Dalším must-see místem v Káhiře je Egyptské muzeum. Toto nádherné muzeum poskytuje jedinečný pohled do bohaté egyptské historie. Uvidíte tu obrovské množství staroegyptských artefaktů, včetně světoznámé sochy sochaře Tutanchamona, která je vyrobená z jednoho kusu nefritu. Muzeum je obrovské a je zde tolik vystavených předmětů, že je obtížné prozkoumat ho během jednoho dne. Doporučujeme si vybrat si pár klíčových artefaktů nebo předmětů, které vás nejvíce osloví, a zaměřit se na něj. Užijte si při procházce po muzeu zaplaveném historií a objevte fascinující příběh starověkých Egypťanů.

Pro zobrazení ceníku, otevírací doby nebo aktuálních výstav muzea navštivte prosím oficiální webové stránky.
4. Luxusní dovolená na Nilu: Plavba na luxusních lodích a návštěva starobylých chrámů

4. Luxusní dovolená na Nilu: Plavba na luxusních lodích a návštěva starobylých chrámů

Naše první tipy na luxusní dovolenou v Egyptě zahrnují plavbu po Nilu na luxusních lodích a návštěvu starobylých chrámů. Tato kombinace nabízí úžasnou možnost prozkoumat bohatou historii a kulturu Egypta, zatímco si užíváte pohodlí a luxus moderních lodí.

Během plavby po Nilu budete mít příležitost vidět spoustu úchvatných výhledů a zažít pohodlí a výjimečnou obsluhu na palubě luxusní lodi. Můžete si dopřát osvěžující nápoj na sluneční palubě, relaxovat v bazénu s výhledem na řeku nebo si dopřát wellness procedury v luxusním spa centru. Jídlo na palubě je připravováno špičkovými kuchaři a nabízí širokou škálu místních i mezinárodních specialit. Kromě toho se na lodi také obvykle konají různé zábavné a kulturní aktivity, jako jsou taneční večery s tradiční hudbou a tančícími dívkami.

Během této dovolené si rozhodně nenechte ujít návštěvu starobylých chrámů Egypta. Mohli byste například navštívit chrám v Karnaku, který patří mezi největší staroegyptské chrámy. Tento komplex se pyšní nádhernými sloupořadími a hieroglyfy, které vyprávějí fascinující příběhy o starověkém Egyptě. Další zajímavé místo k návštěvě je chrám v Luxoru, který je považován za jedno z nejkrásnějších míst v Egyptě. Zde se můžete procházet mezi sloupy a pozorovat nádherné sochy a stélky s hieroglyfy. Při návštěvě těchto chrámů se budete cítit jako krok od kořenů egyptské historie.
5. Aktivní dovolená v Hurghadě: Potápění, šnorchlování a windsurfing

5. Aktivní dovolená v Hurghadě: Potápění, šnorchlování a windsurfing

Egypt je skvělým místem pro aktivní dovolenou plnou dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. Hurghada, která se nachází na pobřeží Rudého moře, je jedním z nejoblíbenějších cílů pro milovníky vodních sportů. Můžete si zde vychutnat potápění, šnorchlování a windsurfing, které vám umožní objevit fascinující podvodní svět a zažít vzrušující jízdu na vlnách moře.

Pokud jste začátečník, nemusíte mít strach. V Hurghadě jsou k dispozici profesionální instruktoři, kteří vás provedou základy a pomohou vám se seznámit s technikami jednotlivých sportů. Mnoho hotelů nabízí školy potápění a surfingu, kde si můžete na své dovolené začít vyzkoušet nové dovednosti. Pokud už jste zkušenými sportovci, Hurghada vás určitě potěší širokým výběrem potápěčských lokalit, lagun pro šnorchlování a silnými větry, které jsou ideální pro windsurfing.

V Hurghadě najdete také mnoho dalších aktivit a atrakcí. Můžete si například zaplavat s delfíny nebo se vydat na prohlídku nádherných korálových útesů. Kromě vodních sportů si můžete také vychutnat výlety na písečné duny na čtyřkolkách či výlety do pouště. Po náročném dni plném dobrodružství si můžete odpočinout v jednom z mnoha luxusních resortů v Hurghadě, které nabízejí komfortní ubytování a fantastické vybavení, včetně wellness center a bazénů.
6. Romantika ve starověkém Luxoru: Návštěva chrámů, Dolního města a Královského údolí

6. Romantika ve starověkém Luxoru: Návštěva chrámů, Dolního města a Královského údolí

Egypt je zemí bohatou na historii a romantiku a jedním z nejznámějších a nejmalebnějších míst v této zemi je starověký Luxor. Pokud plánujete cestu do Egypta, určitě byste neměli vynechat návštěvu chrámů, Dolního města a Královského údolí v Luxoru.

Chrám Karnak je největší starověký chrám na světě a jeho monumentální sloupy a pylony jsou opravdu impozantní pohled. Procházení tímto chrámovým komplexem je jako putování časem, když se ocitnete uprostřed těchto obřích kamenných struktur. Dalším fascinujícím chrámem, který byste měli navštívit, je chrám Luxor, který se nachází přímo v centru města. Tento chrám je spojen s chrámem Karnak a oba jsou propojeny sfingovou alejí. Přítomnost těchto chrámů zde je dokonalým důkazem o bohatství a velikosti starověkého Luxoru.

Dalším místem, které byste měli zahrnout do svého itineráře, je Dolní město v Luxoru. Toto místo je domovem mnoha rušných tržišť, kde můžete zakoupit tradiční egyptské zboží, jako jsou suvenýry, šperky a keramika. Procházka úzkými uličkami Dolního města je skvělým způsobem, jak se dostat do kontaktu s místní kulturou a poznat každodenní život v Luxoru. Nezapomeňte ochutnat také místní kuchyni, která je plná exotických chutí a vůní. A konečně, jedním z nejúžasnějších míst v Luxoru je Královské údolí, kde se nachází hrobky slavných faraonů, včetně Tutanchamona a Ramzese II. Tento historický komplex je jako zlaté doly pro archeology a historiky. Při procházce údolím si nedbtě nechat ujít návštěvu hrobky Tutanchamona, která byla objevena v roce 1922 a obsahovala úchvatné poklady.
7. Lokální chuťovky ve středomořských restauracích: Tipy na dobrodružství s egyptskou kuchyní

7. Lokální chuťovky ve středomořských restauracích: Tipy na dobrodružství s egyptskou kuchyní

Ve středomořských restauracích v Egyptě si můžete vychutnat širokou škálu lahodných místních chuťovek. Jednou z nejoblíbenějších specialit je hummus, který je připravován z cizrnové kaše, olivového oleje, česneku a tahini (sezamové pasty). Tento krémový dip se podává s čerstvým pečivem nebo zeleninovými palčinkami a je vynikajícím začátkem vašeho dobrodružství s egyptskou kuchyní. Další lahodnou možností jsou falafel kuličky, které jsou vyrobeny z vypečených cizrny a bylinky. Tyto křupavé kuličky jsou obvykle podávány s tahini omáčkou a salátem z čerstvé zeleniny. Při výběru hlavního chodu se můžete rozhodnout pro tradiční egyptské jídlo zvané kushari. Tato vegetariánská směs rýže, těstovin, čočky a cizrny je obvykle dochucena rajčatovou omáčkou a cibulkou. Je to výživné a syté jídlo, které potěší jak vegetariány, tak i masožravce.

Pokud byste měli chuť na něco sladkého, určitě nevynechejte egyptský tradiční dezert zvaný umm ali. Tato bohatá zákusek se skládá z másla, smetany, mléka, různých ořechů a fíků. Je ochucený kardamomem a skořicí a je doslova dokonalým zakončením vašeho po jídle. Kromě těchto specialit si také můžete vyzkoušet egyptský čaj s mátou, který je ideálním osvěžením po dobrém jídle. Ať už si vyberete cokoli z nabídky středomořských restaurací v Egyptě, jste si jisti, že budete mít jedinečnou a lahodnou zkušenost.
8. Nevšední zážitky v Alexandrii: Návštěva Katedrály sv. Marka a Památníku Alexandera Velikého

8. Nevšední zážitky v Alexandrii: Návštěva Katedrály sv. Marka a Památníku Alexandera Velikého

Nevšední zážitky v Alexandrii nesmíte minout při vaší cestě do Egypta. Pojďte s námi objevovat tajemství tohoto historického města a zažít návštěvu jedinečných památek. Jedno takové dobrodružství na vás čeká v Katedrále sv. Marka, která je jedním z nejvýznamnějších křesťanských kostelů ve Středním východě.

Při prohlídce této nádherné stavby si nenechte ujít vyhlášené fresky, které zobrazují důležité momenty z křesťanské historie. Zaujmou vás také mistrovská díla uměleckých mistrů a bohaté ornamenty, které dodávají interiéru katedrály jedinečnou atmosféru. Nezapomeňte se také vysoukat na věž a vychutnat si úchvatný výhled na město a Středozemní moře.

Další neodolatelnou památkou Alexandrie je Památník Alexandera Velikého. Toto velkolepé připomínání slavného dobyvatele nabízí fascinující historické informace o jeho životě a dobyvatelských výpravách. Uvidíte zde také repliku slavného Alexandrova meče a jeho brnění. Místo je navíc umístěno přímo u pobřeží, takže si můžete vychutnat krásný výhled na moře a přilehlý Alexandrijský přístav. Pro ty, kteří mají zájem o historii a dobyvatelské příběhy, je návštěva tohoto památníku nezapomenutelným zážitkem.

Takže přiměřeně si obuvte pohodlné boty a vyrazte objevit nevšední zážitky, které Alexandrie nabízí. Katedrála sv. Marka a Památník Alexandera Velikého vám přinesou pohlazení na vaše turistické srdce a vezmou vás na cestu do minulosti v jedinečném egyptském prostředí.
9. Kde nakoupit suvenýry v Egyptě: Bazarová kouzla a tajemné trhy

9. Kde nakoupit suvenýry v Egyptě: Bazarová kouzla a tajemné trhy

Egypt je známý pro své fascinující suvenýry, které vám nabídnou nezapomenutelnou vzpomínku na tuhle úžasnou zemi. Pokud se chcete ponořit do opravdového egyptského obchodního zážitku, nejoblíbenější volbou je návštěva místních bazaru a trhů.

Jeden z nejznámějších trhů je Chán al-Chalíli, starobylý tržiště v Káhiře. Tato oblast je plná kouzla a nabízí širokou škálu suvenýrů, jako jsou ručně vyřezávané sošky, barevné kávovary, keramika a šperky s drahými kameny. Pokud hledáte autentické a ručně vyráběné suvenýry, můžete se vydat do egyptských obcí a nákup provést přímo od místních obyvatel. Tímto způsobem se dostanete k unikátním a autentickým výrobkům, které jsou součástí místní kultury a tradic.

Dalším zajímavým místem pro nákup suvenýrů je Churm Sohkna Market, který se nachází poblíž Hurghady. Tento trh je známý svou širokou škálou tradičních výrobků, jako jsou egyptské látky s vyšíváním, různobarevné šperky a tradiční výrobky z koření a bylin. Toto místo je také skvělou příležitostí k návštěvě místních obchodů s oleji a parfémy, kde si můžete vybrat z široké palety místních vůní.

Aby byl váš nákup suvenýrů v Egyptě ještě pohodlnější, můžete využít služeb místních průvodců, kteří vám poradí s výběrem suvenýrů a zajistí, že dostanete autentický výrobek za spravedlivou cenu. Nezapomeňte se také smlouvat, protože to je součástí egyptské kultury. Nakupování suvenýrů v Egyptě je tak nejen způsobem, jak si připomenout svou dovolenou, ale také jedinečnou možností objevovat tradiční egyptské řemeslné výrobky. Doufáme, že náš článek "Co do Egypta: Tipy na Dovolenou" vám poskytl užitečné informace a inspiraci pro váš plánovaný výlet. Egypt je fascinující země, která nabízí bohatou historii, úchvatné památky a nádherná místa k odpočinku.

Jedním z klíčových tipů je vybrat si vhodnou dobu cesty a zvážit horké a suché léto nebo mírnější počasí během jara a podzimu. Je také důležité si pořídit vhodné očkování a zajistit si cestovní pojištění, abyste si mohli plně vychutnat svůj pobyt.

Rada platí, abyste si určitě předem prohlédli nejznámější památky, jako jsou Gízské pyramidy a Karnakský chrám, ale nezapomeňte objevovat i méně známé poklady, například úžasné korálové útesy v Hurghadě nebo nekonečné pouště v Siwě.

V neposlední řadě, respektujte místní kulturu a tradice, naučte se základy arabštiny a ochutnejte lahodné egyptské speciality.

Takže se připravte výlet do Egypta s otevřenou myslí, plnou zvědavosti a odvahou. Jste připraveni zažít dobrodružství života? Egypt vás čeká s náručí otevřenou!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *