Jak dlouho trvá let z Prahy do Splitu? Tipy pro pohodlné cestování!
·

Jak dlouho trvá let z Prahy do Splitu? Tipy pro pohodlné cestování!

Pokud plánujete cestovat z Prahy do chorvatského přístavního města Splitu, jistě vás bude zajímat, jak dlouho taková cesta trvá. Příprava na cestu je klíčová pro pohodlné a bezproblémové putování. Ať už se rozhodnete jet letecky nebo po silnici, existuje několik faktorů, které ovlivňují čas strávený na cestě. Od vzdálenosti a dopravní situace až po způsob dopravy, veškeré podrobnosti jsou důležité pro plánování vaší trasy. V tomto článku vám přinášíme užitečné informace o délce letu z Prahy do Splitu, stejně jako tipy a rady pro pohodlné cestování. Připravte se na vaši cestu správně a využijte našich rad, abyste mohli co nejvíce vychutnat svou dovolenou v krásném chorvatském přístavním městě Splitu.
Délka letu z Prahy do Splitu

Délka letu z Prahy do Splitu

se může lišit v závislosti na mnoha faktorech, včetně případných mezipřistání či přestupů. V průměru však trvá let z Prahy do Splitu přibližně 2 hodiny a 10 minut. Tato doba samozřejmě není zahrnut čas strávený na letišti před odletem a po příletu, který je vhodné zohlednit při plánování cesty.

Pokud si přejete pohodlně cestovat, je dobré pamatovat na několik tipů. Především se doporučuje včas přijít na letiště, aby jste měli dostatek času na odbavení a bezproblémový průchod kontrolami. Mějte také na paměti, že přímé lety jsou obvykle pohodlnější a rychlejší než lety s přestupy. Pokud je to možné, vyberte si lety v odpoledních hodinách, kdy je obvykle nižší provoz na letiších a méně pravděpodobnost zpoždění. Pravidelně sledujte informace o letu a aktualizace od leteckých společností, abyste byli v obraze o éterických změnách ve vašem letu.

Pro přehlednost níže naleznete tabulku s orientačními lety z Prahy do Splitu:

Letecká společnost Délka letu Přestupy
Czech Airlines 2 hodiny a 10 minut Přímý let
SmartWings 2 hodiny a 5 minut Přímý let
Aegean Airlines 2 hodiny a 20 minut Přestup v Aténách

Doufáme, že naše rady vám pomohou při plánování a přípravě cesty z Prahy do Splitu. Bez ohledu na to, jak dlouho trvá let, nezapomeňte si přibalit něco k relaxaci a zábavě během letu, abyste si mohli vychutnat příjemnou a komfortní cestu.

Sezóna a časy odletů

Sezóna a časy odletů

Letecká jsou klíčovými faktory při plánování vaší cesty z Prahy do Splitu. Budete mít klidnou mysl, když budete mít přehled o časech odletů letadel a sezónách, ve kterých je provoz na této trase nejvytíženější. Přinášíme vám užitečné informace a tipy, které vám pomohou usnadnit vaše pohodlné cestování!

Průměrná doba letu z Prahy do Splitu je přibližně 2 hodiny a 10 minut. Je důležité si uvědomit, že doba letu se může lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách a provozu na letišti. Doporučujeme také zjistit, zda existují případné přestupy nebo přípoje, které by mohly ovlivnit celkový čas cesty.

Pokud se rozhodnete letět z Prahy do Splitu, je nejlepší vybrat si dobu, kdy je letecká sezóna na svém vrcholu. Obvykle to bývá od června do srpna, kdy jsou častěji dostupné lety a nabídka je bohatá. V této době je však také větší pravděpodobnost, že let bude vyprodaný nebo dražší. Proto se doporučuje rezervovat si letenky co nejdříve, abyste si zajistili své místo a získali co nejlepší cenu.

Pro přehlednost vám přinášíme tabulku s pravidelnými časy odletů z Prahy do Splitu:

Dny v týdnu Časy odletů
Pondělí 08:30, 12:45, 17:00
Úterý 10:15, 14:30, 18:45
Středa 07:00, 11:15, 15:30
Čtvrtek 09:45, 14:00, 18:15
Pátek 08:30, 12:45, 17:00
Sobota 10:15, 14:30, 18:45
Neděle 09:45, 14:00, 18:15

Věříme, že tyto informace vám usnadní plánování vaší cesty z Prahy do Splitu. Přejeme vám příjemný let a skvělý pobyt v tomto nádherném chorvatském městě!
Výběr pohodlného letadla

Výběr pohodlného letadla

Při plánování cesty z Prahy do Splitu je důležité zvolit pohodlné letadlo, abyste si užili cestu co nejvíce. Existuje několik faktorů, které byste měli zvážit při výběru letadla, jako je pohodlné sedadlo, dostupná zábava a občerstvení.

Jedním z nejdůležitějších časových faktorů je délka letu. Let z Prahy do Splitu trvá zhruba 1 hodinu a 45 minut. Při plánování cesty je důležité zohlednit přestupy a čas strávený na letišti. Některá letadla nabízejí přímé spojení, což vám ušetří čas a usnadní cestu.

Dalším hlediskem je pohodlí během letu. Zajistěte si letadlo s pohodlnými sedadly s dostatečným prostorem pro nohy a nastavitelnou opěrkou hlavy. Když se cítíte pohodlně, můžete se lépe uvolnit a vychutnat si let. Některá letadla nabízejí také zábavu během letu, jako jsou filmy, seriály a hudební kanály. Nezapomeňte také zkontrolovat nabídku občerstvení na palubě, abyste měli možnost si pochutnat.

Zvolte si pohodlné letadlo a užijte si cestu z Prahy do Splitu. S výběrem vhodného letadla budete mít nejen pohodlnou cestu, ale také spoustu času na relaxaci nebo zábavu.
Jak přežít dlouhý let

Jak přežít dlouhý let

Jestliže plánujete cestovat z Prahy do Splitu, je pravděpodobné, že se vás napadne otázka, jak dlouho takový let trvá. Délka letu závisí na různých faktorech, včetně počasí a provozu letiště, ale obecně byste měli počítat s časem okolo 2 hodin a 30 minut. Věřte mi, že tyto hodiny mohou být celkem dlouhé a unavující, pokud si na let nepřipravíte.

Abyste si let co nejvíce zpříjemnili a přežili jej bez zbytečného stresu, rád bych s vámi sdílel několik užitečných tipů. Zaprvé, je důležité si vzít pohodlné oblečení a obuv, která vám umožní pohyb a zároveň vám poskytne dostatečnou podporu. Doporučuji také vzít s sebou cestovní polštářek a pokud možno i deku, abyste se mohli během letu pohodlněji posadit nebo si zdřímnout.
Příprava na cestu do Splitu

Příprava na cestu do Splitu

Cestování do Splitu z Prahy je výborným způsobem, jak zažít krásy a kulturu chorvatského pobřeží. Pokud se chystáte na tuto cestu, první otázkou, která vás jistě zajímá, je: "Jak dlouho to vlastně trvá letět z Prahy do Splitu?" Naše odpověď na tuto otázku je, že trvá zhruba 1 hodinu a 45 minut. Doporučujeme vám však vždy zkontrolovat si aktuální letový plán, protože časy se mohou mírně lišit v závislosti na konkrétním letu.

Aby vaše cestování do Splitu probíhalo pohodlně a bez problémů, rádi bychom s vámi sdíleli několik užitečných tipů. Za prvé, doporučujeme vám si před cestou zarezervovat letenku, abyste se vyhnuli stresu spojenému s hledáním volných míst na poslední chvíli. Dále dbejte na to, abyste se na letiště dostavili včas, abyste měli dostatek času na odbavení a bezpečnostní kontrolu. Na palubě si vezměte s sebou osobní potřeby, jako jsou sluchátka, kniha nebo časopis, abyste si zkrátili let. A samozřejmě, nezapomeňte na platný cestovní doklad.
Tipy pro relaxaci během letu

Tipy pro relaxaci během letu

Pokud se chystáte na cestu z Prahy do Splitu, je důležité si připravit několik tipů pro relaxaci během letu. Délka letu se pohybuje kolem dvou a půl hodiny, což není dlouhá doba, ale stále je dobré si udělat příjemné prostředí a zabezpečit si pohodlí.

 1. Oblečení a obuv: Pohodlné oblečení je klíčem k relaxaci během letu. Zvolte si volné a prodyšné oblečení, které vám umožní svobodný pohyb. Mějte také na paměti, že v letadle může být chladno, proto si přibalte lehkou bundu či šátek. Co se týče obuvi, volte pohodlnou, snadno se svlékající a obouvající se variantu.

 2. Zábava a relaxace: Abyste si cestu co nejlépe užili, připravte si zábavu. Můžete si stáhnout své oblíbené knihy, časopisy či filmy na svůj tablet nebo mobilní telefon. Pokud preferujete poslech hudby, přibalte si sluchátka a vytvořte si seznam oblíbených písní. Abyste byli připravení na relaxaci, můžete si s sebou vzít malou polštářkovou podložku, která poskytne vaší hlavě podporu během spánku. Pokud máte problémy se spánkem, můžete si také pořídit pomocné prostředky jako například špunty do uší nebo okenní masku na oči.
  Nezbytné věci do ruky během cesty

  Nezbytné věci do ruky během cesty

  Během cesty z Prahy do Splitu je důležité mít při ruce několik nezbytných věcí, které vám umožní pohodlně a bezproblémově cestovat. Začněte tím, že si připravíte všechny cestovní doklady, jako je pas, letenkovou rezervaci a potvrzení o ubytování. Nezapomeňte také na peníze, ať už v místní měně nebo platební kartu, abyste měli prostředky na případné výdaje během cesty.

Další důležitou věcí je mít s sebou vlastní zábavu, ať už se jedná o knihu, tablet nebo mp3 přehrávač. Dlouhé hodiny trávené na palubě letadla či ve vlaku mohou být občas nudné, takže si připravte něco, co vás bude bavit. Nezapomeňte také na sluchátka, abyste nerušili ostatní cestující.

Pokud se vydáváte na slunnou dovolenou, nezapomeňte se vybavit také opalovacím krémem, slunečními brýlemi a kloboukem. Chraňte svou pokožku a oči před přílišným sluncem a vychutnávejte si tak každou chvíli na pláži či u bazénu. Aby vám nechyběly žádné důležité věci, před cestou si všechno zkontrolujte a případně doplňte. Tak se nemusíte bát, že na něco zapomenete a budete se moci plně soustředit na pohodlnou cestu a zážitky, které vás čekají.
Tipy na jídlo a pití během letu

Tipy na jídlo a pití během letu

Pokud máte plánováno letět z Prahy do Splitu, je důležité být připraven na dlouhou cestu. Zde jsou některé užitečné tipy ohledně jídla a pití během letu, které vám mohou pomoci udržet se pohodlně a dobře se cítit.

 1. Dopřejte si hydrataci – Při dlouhých letech je velmi důležité dostatečně pít vodu. Doporučuje se vzít si s sebou prázdnou láhev na pití a po bezpečnostní kontrole ji naplnit u vody v letištních toaletách. Nezapomeňte pít pravidelně během letu a vyhněte se alkoholu a kofeinu, které mohou způsobit dehydrataci.

 2. Snacky a jídlo – Většina leteckých společností nabízí jídlo a občerstvení během letu, ale pokud si chcete zajistit kvalitní stravu, je dobré si připravit vlastní svačinu. Zdravé a lehké potraviny, jako jsou ovoce, zelenina, müsli tyčinky, sušené ořechy nebo sendviče, vám pomohou udržet energii a nemusíte spoléhat jen na to, co vám bude servírováno.
  Návrat z Splitu - co zvážit při plánování cesty zpět

  Návrat z Splitu může být příjemným zážitkem, pokud si plánování cesty pečlivě promyslíte. Nejdůležitější je zvážit časový rozvrh a vybrat si způsob dopravy, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud se vracíte z letiště v Splitu, je dobré vědět, že let z Prahy do Splitu trvá přibližně tři hodiny. Při plánování cesty je tedy důležité vzít v úvahu čas, který budete potřebovat na cestu na letiště v Splitu.

Dalším důležitým faktorem při návratu je zjištění aktuálních dopravních informací a doporučení pro cestování. Doporučuje se sledovat zpravodajství a informace od místních orgánů, abyste se dozvěděli o případných omezeních ve veřejné dopravě nebo silničním provozu. Před odjezdem se také ujistěte, že máte všechny potřebné dokumenty a informace, jako jsou cestovní pasy, rezervační potvrzení a pojištění.

Pokud plánujete cestovat zpět do Prahy autem, mějte na paměti, že trasa je přibližně 1000 km dlouhá a cesta může trvat přibližně 10 až 12 hodin, v závislosti na dopravní situaci. Dobrá volba je rozdělit dlouhou cestu na více etap a využít možnost ubytování po cestě. Před odjezdem je také důležité zkontrolovat povinnou výbavu auta a zjistit, zda jsou na trase nějaké placené úseky nebo mýtné. S vhodnou přípravou a plánováním může být návrat z Splitu příjemným zážitkem. V této době, kdy cestování za zážitky do různých koutů světa zažívá obrovský boom, vědět, jak dlouho trvá let z Prahy do Splitu, je klíčovou informací pro plánování vaší další dovolené. Jak jsme zjistili, let trvá přibližně 2 hodiny a 20 minut, což je velmi pohodlné a rychlé. Splétu nabízí bohatou směsici historie a kultury, od starobylého Diokleciánova paláce až po nádherné pláže a vynikající gastronomii. Pokud se chystáte na dovolenou do tohoto krásného chorvatského města, doporučujeme si vyjasnit všechny potřebné informace o letu, včetně rezervace letenky v předstihu, abyste měli jistotu, že všechno proběhne hladce. Ať už se rozhodnete cestovat s některou z leteckých společností nabízejících tento spoj, nebo využijete čarterové lety, vždy je dobré si předem zjistit aktuální letové řády a podmínky přepravy. S touto informovaností a připraveností už nebudete mít žádné starosti a můžete se plně soustředit na plánování svého dobrodružství a zážitků v krásném Splitu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *