Co vařit na dovolené: Recepty na cestování

Co vařit na dovolené: Recepty na cestování

Každý, kdo miluje cestování,⁢ ví, jak důležité ​je mít dobrou stravu i na ‌dovolené. Připravovat si jídlo sami ‍v někdy omezených podmínkách může být zábavné, ale také výzvou. Proto vám přinášíme recepty na ⁣cestování, které vám pomohou přinést chuť celého⁤ světa přímo do vaší dovolené. Bez ohledu na to, jestli to bude jídlo z‌ Itálie, Thajska, nebo Mexika, najdete zde inspiraci, jak si připravit výborná jídla i v cizích kuchyních. ⁣Takže ⁤nechte všechny chuťové pohárky probuzeny a roztáhněte svá ⁤cestovní křídla, protože díky našim receptům se naše dovolené stanou gastronomickými dobrodružstvími plnými ⁤nových chutí a zážitků.
1. Chutné dobroty z celého světa: Recepty pro exotické jídlo na dovolené

1.⁢ Chutné dobroty z celého​ světa: Recepty pro exotické jídlo na dovolené

Ve světě exotických cestování a dovolených je jedním z nejlepších způsobů, jak poznat místní kulturu a zvyky, ochutnat místní jídla. A co by byla dovolená bez skvělého jídla? Pokud se chystáte na dovolenou a nechcete se spoléhat pouze na místní restaurace, máme ​pro vás několik chutných receptů na⁤ exotická jídla, která si můžete připravit přímo na cestách.

Pro ​začátek byste mohli vyzkoušet tradiční thajskou⁣ specialitu – Pad ‍Thai. Tato lahůdka je relativně snadno připravitelná a bude vám připomínat slunné thajské pláže. Potřebujete‌ rýžové nudle, vejce, ‌krevety nebo kuřecí maso, sójovou omáčku, ⁤oříšky a čerstvé bylinky. Postup je jednoduchý: vařte nudle, smažte⁤ vejce, přidejte krevety‍ nebo kuřecí maso, přisypte orestované oříšky a dochuťte sójovou omáčkou. Podávejte s ⁢čerstvými bylinkami a podle chuti můžete přidat i citron⁣ nebo chilli. Pad Thai je oblíbeným jídlem v Thajsku, a pokud ho ochutnáte na své dovolené, nebudete litovat!

Další exotická lahůdka,‌ která vás vrátí do atmosféry tropických pláží, je karibské pikantní kuře. Optimální je připravit ho ⁤na ​grilu, ale i v domácím prostředí ‌se dá dosáhnout skvělého výsledku. Potřebujete kuřecí ⁣prsa,⁣ které nechte⁢ marinovat ​v pikantní​ směsi z chilli papriček, česneku, ‌citrónové šťávy a exotických koření. Po marinaci stačí kuřecí prsa opečená na grilu nebo domácím grilovači podávat s křupavým salátem z exotického ovoce,⁣ jako jsou mango, ananas nebo papája. Pikantní kuře z vás přímo vykouzlí chuťové pohárky karibského ráje.

Doufáme, že tyto exotické recepty vám přinesou radost a chuť na další ‍dobrodružství ve světě ⁢cestování. Nebojte se experimentovat s místními ingrediencemi ⁣a objevovat nové chutě. Přejeme vám skvělou​ dovolenou plnou chutných dobrodružství!

2. Rychlé a snadné pokrmy na cestách: Recepty pro jednoduché vaření na dovolené

2. Rychlé a snadné pokrmy‌ na cestách: ​Recepty pro jednoduché vaření na dovolené

Pokud​ jste na ‌dovolené, ale nechcete ztrácet čas a energii vařením‍ složitých jídel, máme pro vás řešení! V tomto článku vám⁣ přinášíme několik rychlých a snadných pokrmů, které si můžete připravit na cestách. Bez zbytečného stresu a s minimálním množstvím ingrediencí si budete moci vychutnat chutné a ‍zdravé jídlo.

 1. Sendviče plné vitamínů:

  • Pro rychlé občerstvení si​ můžete ‌vzít s sebou domácí sendviče.
  • Zvolte si ‍kvalitní ‌chléb, který vám vydrží i na delší cestu.
  • Do sendviče můžete přidat surovou zeleninu jako rajčata, okurky nebo avokádo, ‌které dodají jídlu potřebné vitamíny.
  • Pokud preferujete maso, zvolte si ​kvalitní šunku nebo krůtí plátky. Můžete také přidat plátek⁢ sýra pro větší sytost.
 2. Ovoce ‌a zelenina na cesty:
  • Nemáte na vaření ani chuť? Zkuste ⁣si připravit lahodný a osvěžující ovocný⁤ nebo zeleninový salát.
  • Nakrájejte si oblíbené druhy ovoce a‌ zeleniny ‌na menší kousky a smíchejte je dohromady.
  • Můžete přidat i nějaké ořechy nebo semínka pro větší sytost a‌ chuťový zážitek.
  • Pokud chcete jídlo udělat ještě atraktivnější, použijte nůžky na tvarování ovocných kousků a uložte je do malé krabičky. Budete si užívat zdravý a‍ chutný pokrm i na cestách.

Doufáme, že vám naše tipy pomohou ⁤v přípravě jednoduchých a chutných jídel na dovolené. Pamatujte si, že při cestování je důležité mít vyváženou stravu, která vám dodá energii a posílí⁤ imunitu. Buďte kreativní a nebojte⁢ se experimentovat s různými chutěmi a ingrediencemi. Bon appétit!
3. Místní speciality, které ⁤si nesmíte nechat ujít: Recepty pro objevování místní kuchyně na dovolené

3. Místní‌ speciality, které si nesmíte nechat ujít: Recepty pro ⁢objevování místní kuchyně na dovolené

Místní speciality jsou jedním z nejlepších způsobů, jak poznat kulturu a chuťové preference ⁢dané destinace. Když cestujete na dovolenou, ⁢ není nic lepšího než ochutnat a objevovat místní kuchyni. V tomto článku vám​ představíme několik receptů na ⁤tradiční pokrmy, které si rozhodně nesmíte nechat ujít.

 1. Tacos al pastor: Pokud se vydáte na⁤ dovolenou ‌do Mexika, musíte vyzkoušet tacos al pastor. Tento tradiční mexický pokrm je vyroben z marinovaného vepřového masa, které se servíruje v kukuřičné tortille s ananasem a koriandrem. Chuťové kombinace jsou neuvěřitelné a rozhodně‍ stojí za to vyzkoušet tento pokrm.

 2. Paella: Pokud plánujete dovolenou ve‍ Španělsku, nemůžete si nechat ujít tradiční španělskou paellu. Tento klasický pokrm je připravený s rýží, masem (nejčastěji kuřecím), mořskými plody a ‍různými druhy zeleniny. Je to skvělá kombinace bohatých chutí, které evokuje pocit slunného Španělska přímo na ​vašem talíři.

Během vaší⁣ dovolené si tedy vychutnejte tyto místní speciality a objevujte nové chutě a vůně. Pamatujte, že se vždy můžete inspirovat tradičními ⁢recepty a ‌přizpůsobit ⁢je svému vkusu. Bon appétit!
4.⁤ Kreativní vaření s omezenými zdroji: Recepty na chutné jídlo na dovolené bez vybavené kuchyně

4. Kreativní vaření s omezenými zdroji: Recepty na chutné jídlo na dovolené bez vybavené kuchyně

Máte rádi ‌dovolené plné objevování nových míst, ale zároveň si rádi dopřejete chutné jídlo? Bez vybavené kuchyně to může být trochu problematické, ale nezoufejte! V tomto článku vám přinášíme⁤ několik nápadů na kreativní vaření s omezenými zdroji, abyste si mohli vychutnat skvělé jídlo ​i na ⁣dovolených.

 1. Jídla ​bez vaření: Pokud nemáte přístup k⁢ varné desce ‍ani troubě, stále⁤ si můžete připravit chutná ‍jídla. Zkuste si udělat chutné sendviče s ‍čerstvými⁤ ingrediencemi jako rajčata, sýr nebo avokádo. Můžete si také udělat výborný salát s listovým nebo čerstvým ovocem, který vás osvěží i na horkých letních dní. Nezapomeňte si přibalit dobroty do piknikových košíků a vyrazte na výlet ⁣do přírody.

 2. Jídla s omezenou tepelnou úpravou: Pokud máte k dispozici jenom vařič na jednu plotýnku, můžete si připravit mnoho chutných pokrmů. Uvařte si ‌třeba rýži ⁣a přidejte k ⁣ní grilovanou ⁣zeleninu nebo kousky ‍masa, které si můžete​ snadno nakoupit. Další dobrý‌ nápad je vařit těstoviny a připravit ⁤si pesto z čerstvé bazalky, česneku, olivového oleje a parmezánu. Těstoviny pak můžete‍ posypat ‌opraženými semínky pro větší křupavost. Při vaření v jedné nádobě můžete experimentovat a vytvářet nové chutě i ‍na dovolené.

Při kreativním vaření s omezenými zdroji je jen na ⁢vás, jak vynalézaví budete. Využijte příležitost a zkuste nové kombinace surovin, které vám na cestách nabídnou. Mnohdy stačí málo, abyste si připravili výborné jídlo i bez pomocí vybavené kuchyně. Takže nezapomeňte na chuťové buňky a vydejte se na dovolenou s vědomím, že vás čeká i‌ gastronomická lahůdka.
5. ⁣Zdravé stravování na cestách: Recepty pro výživná jídla ⁣na dovolené

5. Zdravé stravování na cestách: Recepty pro výživná jídla na dovolené

Jestliže se chystáte na dovolenou a rádi byste si zajistili zdravé stravování⁣ i na cestách, máme pro vás několik skvělých receptů, které vám poskytnou výživná jídla plná chuti. Nezapomeňte si sbalit správné suroviny a několik užitečných pomůcek, abyste mohli připravit tyto lahodné pokrmy i ve vašem dovolenkovém ubytování.

Jednou z ideálních možností je připravovat si různé saláty na bázi ⁢čerstvého ovoce a zeleniny. Vytvořte si barevnou směs se sezónními​ plody a zeleninou, jako jsou rajčata, ⁣okurky, avokádo, brokolice, jahody nebo hrozny. Každý ⁤salát můžete dochutit⁢ oblíbeným dresinkem a posypat semínky, oříšky či kousky sýra pro extra​ chuťový zážitek. Další možností je příprava obědového wrapu, do kterého můžete nabalit⁤ například grilované kuřecí maso, zeleninu ​a omáčky podle vašeho gusta. Wrapy jsou​ snadno‌ přenosné,⁢ takže si je můžete sníst i na cestě. Pro případ, že budete mít možnost⁣ vařit ve zdravotnějších‌ podmínkách, vyzkoušejte si připravit například lehkou zeleninovou ⁢polévku nebo domácí těstoviny s čerstvou zeleninou a bylinkami. Pokud⁤ máte rádi snídaně, nezapomeňte si přibalit ovesné vločky nebo⁣ müsli. Stačí je zalít studeným mlékem nebo jogurtem a můžete si dopřát zdravý start do nového dne.

Nyní jste připraveni⁤ na dovolenou se zdravými a výživnými jídly! S těmito recepty nebudete muset spoléhat​ pouze na fast foody ⁢a nezdravé alternativy na cestách. Můžete si⁣ užívat chutné a⁤ vyvážené jídlo, které vám dodá energii na objevování nových míst a zážitků. Buďte kreativní ⁢a vytvořte si vlastní varianty těchto receptů podle toho, co máte rádi ⁤a​ co je ‌dostupné na vašem místě ‌pobytu. A nezapomeňte ⁣si pochutnat na místních specialitách, ale ​s mírou‍ a v‌ rámci ‍vyvážené stravy.
6. Osvěžující letní pochoutky: Recepty na osvěžující nápoje a‍ dezerty ​na dovolené

6. Osvěžující letní pochoutky: Recepty na osvěžující nápoje a dezerty‍ na dovolené

Cestování je skvělou příležitostí objevovat nové chutě a lahůdky. A co lepšího na dovolené, než si vychutnat osvěžující letní pochoutky? ⁢Chcete-li se osvěžit a zároveň si pochutnat, přinášíme vám skvělé recepty na osvěžující‍ nápoje a dezerty, které můžete snadno připravit kdekoli na⁣ své ⁤dovolené.

Jedním z nejoblíbenějších letních nápojů ⁣je mojito. Tento klasický koktejl s limetkou a ⁢mátou je ideální volbou pro horké letní dny. Stačí smíchat limetkovou šťávu, cukr,⁢ mátu a bílý rum s ledem a zeleným nápojem, například tonikem nebo perlivou vodou.‌ Dochutíte snadněji se​ stopkou cukru nebo medu. Podávejte v⁤ osvěžujícím sklenici, do kterého přidáte pár ⁤plátků limetky a lístky máty pro dokonalý zážitek.

Pokud máte rádi sladší pochutiny, zkuste připravit ovocné špízy. Stačí nakrájet oblíbené ovoce, jako jsou melouny, ananasy, broskve a jahody, ⁣a poskládat je na bambusové ⁣špejli. Pokud chcete ještě více posílit chuť, můžete špízy potřít citrónovým nebo pomerančovým sirupem. Lahodný letní dezert je hotov za‍ pár minut a⁢ můžete si ho vychutnat⁤ na pláži, na pikniku ‍nebo na terase svého hotelu.‍ Mnoho ovoce má ‍přirozeně sladkou chuť, takže nemusíte přidávat žádný‌ cukr‍ a můžete si pochutnat na přírodních a zdravých osvěženích.


Níže uvádíme přehled ingrediencí, které budete potřebovat k přípravě mojita:

Ingredience Množství
Limetka 1 ks
Cukr 1 lžička
Máta pár lístků
Bílý rum 50 ml
Zelený nápoj ​(tonik nebo perlivá voda) 150 ml
Cukr nebo ​med (volitelně) podle chuti
Limetka a mátové lístky pro ozdobu dle potřeby

Návod k přípravě:

 1. Do sklenice vložte limetkovou šťávu‍ a cukr, důkladně promíchejte.
 2. Přidejte mátové lístky⁢ a snažte se je mírně rozdrtit šťávou a cukrem,⁤ aby uvolnily svou vůni.
 3. Přidejte bílý rum a led.
 4. Doplněte zeleným nápojem a dochuťte podle chuti cukrem nebo‌ medem.
 5. Ozdobte plátky limetky a lístky máty.
 6. Podávejte⁤ a vychutnávejte si tento osvěžující letní nápoj!

Vyzkoušejte tyto jednoduché recepty pro osvěžující dovolené nápoje​ a⁢ dezerty a nechte se unést letní atmosférou. Vaše chuťové buňky vám budou vděčné!

7. ⁣Jednoduché picknickové svačinky: Recepty pro pikniky během cestování

Na dovolené není nic lepšího ⁢než si ‍vychutnat piknik na ‍čerstvém vzduchu. Ať už jste na ⁤pláži, ve skalách nebo v městském parku, piknikové svačinky jsou vždy skvělou volbou. Pokud cestujete a plánujete si piknik na cestě, můžeme vám doporučit jednoduché ⁤recepty, které ‌se snadno připraví a zasytí vás na ⁤vašich dobrodružstvích.

 1. Obložené chlebíčky: Zkuste si udělat své vlastní ⁢chlebíčky se sýrem, šunkou a zeleninou. Stačí nakrájet plátky čerstvého chleba, potřít ho máslem a přidat⁣ oblíbené ingredience. Pro pikantní chuť můžete přidat⁣ hořčici nebo nahrubo nastrouhaný chřest. Tento jednoduchý recept vám zajistí rychlou a zdravou svačinu na cestách.

 2. Ovocné špízy: Pro osvěžení ⁤si připravte ovocné špízy.‍ Nakrájejte různé​ druhy ovoce, jako jsou hrozny, jahody, ananas, kiwi a meloun, na kousky ‌a napichujte je na ⁣bambusové špejle. Tuto svačinku si můžete‍ užít kdykoliv během cestování. Ovoce je plné vitamínů a dodá vám energii, abyste mohli pokračovat ve svých dobrodružstvích.

  8. Gastrovýlet vlastní kuchyní: Recepty na ochutnávku ​domácích jídel z různých zemí

  Vytvořte si vlastní gastronomické dobrodružství přímo v pohodlí vaší vlastní kuchyně! Během dovolené si můžete vyzkoušet nové exotické chuťovky z různých zemí, aniž byste museli opustit svůj domov. Abychom vás inspirovali, přinášíme vám jednoduché recepty na ochutnávku domácích jídel z celého světa.

Začněte své cestování chutěmi ve ‌Francii a vyzkoušejte si připravit klasický ⁤Croque-Monsieur. Stačí pár slaninových plátků, sýr Gruyère a křupavý chléb. Smíchejte plátky sýru, položte je na chléb a přidejte slaninu. Poté pečte v troubě, dokud sýr ‌neztuhně a chléb nezezlátne. Podávejte s křupavými hranolky nebo salátem pro úplný francouzský zážitek.

Pokračujte svou kulinářskou cestou do Asie s ⁢tradičním thajským pokrmem – Pad Thai. Tento výborný míchaný vývar obsahuje nudle, krevety, vejce, rybí omáčku, zakysanou smetanu, mungo výhonky a ​arašídové drcené. Jako hlavní přísadu si můžete vybrat také kuřecí nebo​ hovězí‍ maso. Stačí⁤ smíchat všechny ingredience a dusit na pánvi. Podávejte s limetkou ​a podle chuti‌ přidejte chilli omastek nebo koriandr na zdobení. Ponořte se do výrazných chutí thajské kuchyně a nechte své ⁤chuťové pohárky tancovat!⁤

Nyní je čas vydat ‍se na​ kulinářskou výpravu a objevovat chuťové exotické poklady z celého světa – v pohodlí⁣ vaší domácí kuchyně. Připravte si tyto jednoduché recepty a nechte se unést příjemnou vůní a rozmanitostí. Vaše chuťové pohárky vám budou‍ jistě ‍vděčné. Ať vám vaření přinese nejen radost, ale i záblesky do jiných kultur!
9. Tradiční česká kuchyně na⁢ dovolené: Recepty na typická česká jídla i‍ v cizí zemi

9. Tradiční česká kuchyně na dovolené: Recepty na ‌typická česká ​jídla i v cizí zemi

Vážíte si dobré kuchyně a rádi zkoušíte nové pokrmy, i když jste na dovolené? Nemusíte se bát, že byste⁣ při cestování ztratili chuťové radosti české kuchyně. I v cizí zemi si můžete připravit skvělá tradiční česká jídla. Stačí se řídit recepty, které vám přinášíme v tomto článku.

Na začátek vás zvu k vyzkoušení​ jednoho z nejoblíbenějších českých pokrmů – svíčkové na smetaně. Tento hovězí hřbet je dusený ve vývaru se ⁤zeleninou, poté se podává s omáčkou z vývaru a smetany. Klasicky se podává se šesti knedlíky a brusinkovým kompotem. Zde je recept:

 • 500 g hovězí svíčkové
 • 1 cibule
 • 2 mrkve
 • 1 petržel
 • 2 stroužky česneku
 • 250 ml hovězího vývaru
 • 250 ⁣ml smetany na⁢ vaření
 1. Nejprve osolte ⁢a opepřete ​svíčkovou z obou ⁤stran. Na oleji‌ ji opečte ze všech⁤ stran dozlatova.
 2. Do hrnce‌ dejte na‍ kolečka nakrájenou cibuli, mrkev, petržel a česnek. Přilijte vývar a přihoďte​ svíčkovou.
 3. Dusíme na mírném ​plameni přibližně 1,5 ⁤hodiny, dokud⁤ maso‌ není měkké.
 4. Po uvaření svíčkovou vyjměte, zeleninu rozmixujte ‍mixérem a přilijte smetanu.
 5. Omáčku promíchejte a osolte podle chuti. Můžete přidat také trochu hořčice nebo Worchester omáčky pro větší šmrnc.

Dalším typickým českým jídlem, kterým potěšíte nejen sebe, ale i své cestovní společníky, je trdelník. ⁤Tento ⁤sladký a křupavý‍ pokrm se⁢ vyrábí z kynutého těsta, které se⁣ zavinuje na dřevěnou válečku a peče se nad ohněm. Trdelník se potom posype skořicí a třtinovým cukrem. Vaši blízcí ⁢si ho jistě oblíbí!

 • 500 g hladké mouky
 • 250 ml mléka
 • 50 ​g moučkového cukru
 • 50 g másla
 • 2 žloutky
 • 1/2 lžičky soli
 • 1/2 kostky droždí
 • skořice a třtinový​ cukr​ na posypání
 1. Mouku prosejte do mísy a přidejte moučkový cukr a sůl.
 2. Droždí ‍rozpusťte ve vlažném mléce a přidejte do mísy s moukou.
 3. Přidejte rozměklé máslo a žloutky. Vypracujte hladké těsto.
 4. Těsto nechte vykynout asi 1 hodinu ⁢na teplém místě.
 5. Připravte si dřevěné válečky a z těsta ovíjejte. ‌Přiložte nad oheň a pečte z obou stran, dokud nebudou trdelníky krásně zlatavé.
 6. Po upečení posypejte skořicí a ‌třtinovým ‌cukrem.

Užijte‍ si cestování i dobré ‍jídlo, ať už jste kdekoliv na světě!​ S těmito recepty na typická česká jídla to bude ‍hračka. Bon appétit! Děkujeme, že jste si ​přečetli⁣ náš článek o tom, co vařit na dovolené. Doufáme, že vám tento článek poskytl užitečné informace a inspiraci ‌pro vaše budoucí cestování. Zde jsou některé klíčové poznatky, které stojí za zmínku:

 1. Při plánování dovolené si pečlivě rozmyslete, jaké ⁣jídlo byste si rádi připravovali. Zvažte čerstvé suroviny​ a jednoduché recepty, které si můžete snadno připravit bez plýtvání časem.

 2. Místní trhy jsou skvělým zdrojem čerstvých⁣ a regionálních​ surovin. ‌Nezapomeňte je navštívit a⁣ prozkoumat místní kuchyni.

 3. Uvařte si‍ speciální jídlo, které je‌ charakteristické ‍pro danou destinaci. Je to skvělý způsob, jak prozkoumat a poznat kulturu prostřednictvím ‌gastronomie.

 4. Nezapomeňte nést s⁣ sebou ⁣základní kuchyňské vybavení, jako je nože, prkýnko, hrnce a⁣ pánve. To vám umožní připravit si ​svá oblíbená jídla i na cestách.

Doufáme, že tyto tipy⁢ vám pomohou zažít ⁤jedinečný zážitek při vaření​ na dovolené. ‌Přejeme vám bon appétit a úžasný čas plný chutí a vůní!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *