Dovolená v Řecku s dětmi zdarma: Radosti pro malé cestovatele
·

Dovolená v Řecku s dětmi zdarma: Radosti pro malé cestovatele

Pišťalky se radostně ozývají, písek mezi prstíčky, a sluneční paprsky hřejí naše tváře – taková je představa dokonalé dovolené s dětmi v Řecku. A co kdybychom vám řekli, že tato dovolená může být pro vaše nejmenší dokonce zcela zdarma? Ano, slyšíte správně! Řecko je neuvěřitelně přátelskou destinací pro ty nejmenší cestovatele, ať už je to při objevování bohaté historie či vyhlášených pláží. V tomto článku vám představíme některé z mnoha radostí, které Řecko nabízí pro malé dobrodruhy.
1. Výběr vhodné destinace v Řecku pro rodinnou dovolenou s dětmi

1. Výběr vhodné destinace v Řecku pro rodinnou dovolenou s dětmi

Pokud plánujete dovolenou v Řecku s dětmi, vybrání správné destinace může být klíčovým krokem k tomu, aby se z vaší dovolené stala skutečná radost nejen pro vás, ale také pro vaše malé cestovatele. Ať už hledáte klidné pláže, zábavní parky nebo možnosti pro výlety a poznávání, Řecko nabízí mnoho destinací, které jsou jako stvořené pro rodinnou dovolenou. Zde je pár tipů na vhodné destinace v Řecku pro dovolenou s dětmi:

 1. Rodinná dovolená na ostrově Korfu:

  • Korfu je oblíbeným cílem pro rodinnou dovolenou díky svým písečným plážím, teplému moři a širokému spektru aktivit pro děti.
  • Můžete navštívit Aquapark Aqualand, kde se děti budou moci vyblbnout na tobogánech a ve vodních atrakcích nebo se projít mezi stromy v Adventure Parku.
  • Prozkoumejte starobylé pevnosti, malebné vesničky a přírodu ostrova, jako je skalnatý mys Cap Drastis, který nabízí úchvatné výhledy na moře.
 2. Rodinná dovolená na ostrově Rhodos:
  • Rhodos je dalším skvělým místem pro rodinnou dovolenou, které nabízí překrásné pláže a mnoho atrakcí pro děti.
  • Navštivte vodní park Faliraki Water Park, kde se děti mohou bavit na skluzavkách, bazénech a ve vodních hrách.
  • Projděte se po starobylém městě Rhodos a poznávejte historii ostrova, nebo se vydejte na výlet lodí ke skalám Navarone, které jsou kulisou známého filmu "Nepřítel před branami".

Pamatujte, že výběr destinace záleží na preferencích vaší rodiny a co si přejete z dovolené. Tyto dva ostrovy jsou jen několika příklady z mnoha možností, které Řecko nabízí pro dovolenou s dětmi.

2. Aktivity a zábava pro malé cestovatele na řeckých ostrovech

2. Aktivity a zábava pro malé cestovatele na řeckých ostrovech

Na řeckých ostrovech se nachází celá řada aktivit a zábavy pro malé cestovatele. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Řecku s dětmi, můžete se těšit na mnoho volnočasových možností, které zajistí, že se vaši malí dobrodruzi nebudou nudit.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit je plavání a hraní na krásných plážích. Řecké ostrovy nabízejí nádherná písečná pobřeží s teplým mořem, které jsou ideální pro bezstarostnou zábavu dětí. Na vybraných plážích si také můžete zapůjčit paddleboardy, kajaky nebo dokonce vyjet na vodním skútru. Děti se budou moci vyřádit ve vodě a rodiče si zatím mohou užívat sluníčka a relaxace na pláži.

Další skvělou aktivitou pro malé cestovatele je objevování starověkých ruin a historických památek. V Řecku se nachází mnoho archeologických nalezišť, která jsou fascinující pro děti i dospělé. Například na ostrově Kréta se můžete vydat na výlet do Knóssu, kde se nachází jedna z nejznámějších minojských palácových budov. Zde se děti mohou seznámit s dávnou historií a prozkoumat ruiny, které se datují až do doby před 3 000 lety.
3. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi v Řecku

3. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi v Řecku

Popis ubytování pro rodiny s dětmi v Řecku

Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Řecku, rozhodně se máte na co těšit. Řecké ostrovy a pobřeží nabízí mnoho skvělých možností pro rodiče s malými cestovateli. Když si vybíráte ubytování, je důležité zvolit takové, které je speciálně vybavené pro pohodlný a bezstarostný pobyt s dětmi.

V Řecku najdete mnoho hotelů a resortů, které jsou plně připravené na rodinnou dovolenou. Nabízejí speciální vybavení a služby, které usnadní nejen vám, ale také vašim dětem pobyt. Některé z těchto hotelů mají například dětské kluby s bohatým programem a dozor, aby vaše děti měly možnost si hrát a tvořit, zatímco si vy odpočinete. Kromě toho mnohé hotely nabízí také dětské bazény, hřiště, restaurace s dětským menu a další vymoženosti, které ocení každý rodič.

 • Speciální vybavení pro rodiny s dětmi
 • Dětské kluby s bohatými programy
 • Vybavení pro děti na pokoji
 • Dětské bazény a hřiště
 • Restaurace s dětským menu
Dětské vybavení v rodinných hotelích v Řecku
Hotel Služby pro děti Cena za noc
Hotel Olymp Dětský klub, bazén, hřiště, animační program 100 eur
Hotel Zefyros Dětská postýlka, dětská restaurace 80 eur
Hotel Poseidon Dětská sauna, dětský bazén, animační program 120 eur

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro all-inclusive hotely, rodinné apartmány nebo vilky přímo u moře, v Řecku určitě najdete ideální ubytování pro rodiny s dětmi. Vyberte si takové, které bude splňovat vaše potřeby a přání, a užijte si nezapomenutelnou dovolenou plnou radostí pro malé cestovatele.

4. Chutné a zdravé stravování, které potěší i děti během dovolené v Řecku

4. Chutné a zdravé stravování, které potěší i děti během dovolené v Řecku

Pokud plánujete dovolenou v Řecku s dětmi, jistě se ptáte, jak zajistit, aby se vaši malí cestovatelé dobře najedli a zároveň si vychutnali chutnou a zdravou stravu. Není se čemu divit, protože správné stravování je důležité pro zajištění energie a vitamínů, které potřebují pro svá dobrodružství. V Řecku vám ale nemusí chybět možnosti, jak potěšit své děti i své chuťové buňky.

Jedním z typických jídel, které potěší děti i dospělé, je slavný řecký tzatziki. Tento osvěžující dip z jogurtu, okurek, česneku a olivového oleje je perfektní kombinací chuti, výživnosti a zdraví. Podává se s pita chlebem nebo jako příloha k různým masovým a zeleninovým jídlům. Pokud vaše děti nemají rády česnek, můžete jej mírně redukovat nebo nahradit jinými bylinkami, jako je například máta. Tzatziki je skvělým způsobem, jak děti přesvědčit, že zelenina může být opravdu chutná.

Další typické jídlo, které děti určitě potěší, je souvlaki. Jedná se o grilovaná kuřecí nebo vepřová masová kousky na špejli, které se podávají s rýží nebo bramborovými hranolky a často doprovázejí tzatziki. Tento pokrm je oblíbený jak u dospělých, tak u dětí, a lze ho snadno najít v mnoha řeckých restauracích či na pouličních stáncích. Navíc se často podává v malých porcích, což je ideální pro malé cestovatele, kteří se chtějí ochutnat více druhů jídel.
5. Bezpečnost a zdravotní péče pro rodiny s dětmi na dovolené v Řecku

5. Bezpečnost a zdravotní péče pro rodiny s dětmi na dovolené v Řecku

Dovolená v Řecku s dětmi je příslibem nezapomenutelných zážitků a dobrodružství. A navíc, mnoho hotelů a resortů v Řecku nabízí skvělé výhody pro rodiny s dětmi, a to dokonce zdarma! To znamená, že naše malé cestovatele mohou mít radost z prázdninového dobrodružství bez jakýchkoli starostí.

Bezpečnost je vždy na prvním místě, a proto je důležité vybrat si bezpečné a rodinné destinace. Řecko je známé svojí pohostinností a laskavým přístupem ke dětem, což z něj dělá ideální destinaci pro rodinnou dovolenou. Mnoho pláží v Řecku je dobře zabezpečeno a je zde dostatek plavčíků, kteří dbají na bezpečnost dětí i dospělých. Kromě toho je většina hotelů v Řecku vybavena dětskými bazény a hracími zónami, které potěší a zabaví naše malé cestovatele. A navíc, většina hotelů poskytuje také bezplatný přístup na pláž pro své hosty, což znamená, že rodiny s dětmi se nemusí bát o jejich bezpečnost a mohou si tedy v klidu užívat sluneční paprsky a teplou vodu.

Zdravotní péče je také důležitým faktorem při cestování s dětmi. V Řecku je k dispozici vysoká úroveň zdravotnických služeb a v případě potřeby je k dispozici mnoho dětských lékařů a nemocnic. Většina hotelů a resortů také nabízí služby babysittingu pro rodiče, které si chtějí užít nějaký čas sami. A pokud máte obavy z jídla pro vaše děti, nemusíte se starat. Řecká kuchyně je plná čerstvého ovoce a zeleniny, která je vhodná pro děti, a mnoho restaurací nabízí také dětská menu. Takže si rozhodně nemusíte lámat hlavu s vařením, když jste na dovolené.

Aby vaše dovolená v Řecku s dětmi byla ještě pohodlnější, můžete si také vybrat ubytování, které je vybavené potřebami pro děti, jako jsou dětské postýlky, jídelní židličky nebo přebalovací pulty. Tyto služby jsou často zdarma nebo za malý poplatek. Takže, nemusíte se o nic starat, jen si vychutnat dovolenou a užívat si společné chvíle s rodinou. Řecko je skutečně zemí, kde se vaše děti mohou těšit na dobrodružství a rodiče se mohou uvolnit a relaxovat. Nezapomeňte si zabalit plavky a opalovací krém a vyrazte do Řecka pro nezapomenutelné chvíle plné radosti a pohody s vaší rodinou.

6. Organizace výletů a využití volného času pro děti na dovolené v Řecku

Pokud plánujete dovolenou v Řecku se svými dětmi, můžete se těšit na skvělé zážitky a spoustu volnočasových aktivit, které jsou pro děti zdarma. Řecko je známé svými krásnými plážemi a teplým mořem, které si děti jistě užijí. Kromě koupání a slunění se však nabízí i mnoho dalších možností, jak si zpestřit dovolenou.

Jednou z možností je organizace výletů do okolí. Řecko je bohaté na historické památky a archeologické naleziště, která mohou pro děti představovat nejen zábavu, ale také vzdělání. Navštivte například Akropoli v Athénách, kde můžete obdivovat slavné Parthenóny a další antické stavby. Další zajímavý výlet může vést do města Delfy, kde se nachází chrámový komplex, který kdysi sloužil jako jedno z nejvýznamnějších proroctví. Pro děti je takový výlet nejen do přírody, ale také do historie.

Další možností je využití volného času na pláži. Řecko má mnoho krásných pláží, které jsou ideální pro dětskou zábavu. Moře je zde většinou klidné a teplé, což je pro děti velká výhoda. Na plážích můžete najít různé aktivitní zóny pro děti, jako jsou skluzavky, houpačky či trampolíny. V moři si děti mohou hrát s míčem, plavat a prozkoumávat mořský svět s šnorchlem. Nezapomeňte také na písečné hry a stavění hradů z písku, které jsou neodmyslitelnou součástí dětského pobytu na pláži.

Pro větší přehlednost vám přinášíme tabulku s nejlepšími plážemi v Řecku pro dětskou zábavu:

Pláž Oblast
Pláž Agios Nikitas Lefkada
Pláž Tsilivi Zakynthos
Pláž Stavros Chalkidiki

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou naplánovat si skvělou dovolenou v Řecku se svými dětmi. Mějte zajištěnou organizaci výletů do okolí a nezapomeňte využít volného času na pláži. Vaše děti si tak užijí nezapomenutelnou dovolenou plnou radosti a zábavy.

7. Tipy a triky pro pohodlné cestování s dětmi do Řecka

Rozhodli jste se strávit letní dovolenou v nádherném Řecku a nehodláte se omezovat jen kvůli tomu, že máte malé děti? Nebojte se, cestování s dětmi do Řecka nemusí být žádný problém! Existuje spousta tipů a triků, které vám pomohou udržet vaše malé cestovatele v pohodě a zároveň si užívat vše, co Řecko nabízí.

Zde je několik rad, které vám mohou přijít vhod při plánování vaší dovolené v Řecku s dětmi. Za prvé, vyberte si vhodné ubytování. Mnoho hotelů a apartmánů nabízí speciální vybavení a služby pro rodiny s dětmi. Například dětská postýlka, dětská stolička nebo dokonce dětský klub s animačními programy. Při výběru ubytování sledujte také blízkost pláže a dalších atrakcí, které mohou zpříjemnit pobyt vašim dětem.

Dalším důležitým tipem je dobře se připravit na cestu. Nezapomeňte si sbalit všechny nezbytnosti pro vaše děti, jako jsou pleny, jídlo, léky a hračky. Pokud míříte do letoviska, kde je malá nabídka obchodů, doporučujeme si tyto věci zakoupit již v případném větším městě před vaším cílem. Během cesty se snažte udržet vaše děti zábavně a aktivně zaměstnané. S sebou si vezměte jejich oblíbené knížky, hry nebo elektronická zařízení. Můžete také využít čas letu nebo jízdy autem na hraní her či zpívání písniček. S trochou příprav se vaše cesta do Řecka s dětmi určitě stane nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

8. Nezapomenutelné okamžiky a paměťové stopy pro celou rodinu z dovolené v Řecku

V Řecku najdete bezpočet nezapomenutelných okamžiků a paměťových stop, které si celá rodina z dovolené odnese. Zážitky a radosti jsou zaručené, a to nejen pro dospělé, ale také pro naše malé cestovatele. Naštěstí pro rodiny s dětmi je zde mnoho atrakcí, které jsou zdarma a zaručeně vykouzlí úsměv na tváři vašeho potomka.

Jedním z největších lákadel je samotné moře a pláže, které jsou v Řecku jedinečné kouzlem a krásou. Vaše děti si zde mohou užít spoustu zábavy při stavění pískových hradů, sbírání mušlí či skákání přes vlny. Pláže jsou čisté, voda je průzračná a brouzdání v mořských vlnách je zde čistá radost. Pro ty odvážnější jsou tu také možnosti k vodním sportům, jako je například šnorchlování nebo paddleboarding. Vaše děti se budou bavit a vy si zatím budete moci užívat sluníčka a relaxovat na pláži.

Dalším nezapomenutelným okamžikem může být návštěva starobylých památek a historických míst. Řecko je známé svým bohatým dědictvím a zdejší historie je jedinečná. Vaše děti se mohou projít po starověkých ruinách, podívat se na slavné Akropoli nebo objevit tajemství starých měst. Tyto zážitky jsou nejen poučné, ale také velmi zábavné. Pověstné řecké mýty a legendy o bozích a hrdinech vzbudí dětskou fantazii a zájem o starověké civilizace. Vaši malí cestovatelé se budou cítit jako objevitelé a tato dovolená jim zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

V Řecku je možností pro děti zdarma nepřeberné množství. Není tedy nic jednoduššího, než strávit s rodinou nezapomenutelnou dovolenou plnou radostí a zážitků. Vaše děti budou nadšené a Vy budete mít jistotu, že si všichni užijete. Řecko je skutečně rájem pro rodiny s dětmi!

9. Důležité informace a praktické rady pro plánování rodinné dovolené v Řecku

Nevíte, jaké jsou nejlepší možnosti pro rodinnou dovolenou v Řecku? Žádné starosti! V tomto článku najdete důležité informace a praktické rady, které vám pomohou naplánovat dokonalou dovolenou pro vás a vaše malé cestovatele zdarma.

 1. Vyberte si rodinně přátelskou destinaci – Řecko je plné úžasných míst, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Vyberte si místo, které nabízí plno zábavy pro nejmenší, jako jsou vodní parky, pláže s čistými a písčitými břehy a rodinné hotely s animačním programem. Dopřejte dětem radost z vodních skluzavek a dalších atrakcí, zatímco vy si odpočinete a užijete si krásné pobřeží.

 2. Výhody all-inclusive – Pokud chcete nechat veškeré starosti za sebou, zvažte možnost all-inclusive ubytování. Mnoho hotelů nabízí výhodné rodinné balíčky, které zahrnují stravování a různé aktivity pro děti. To znamená, že nemusíte trávit čas hledáním restaurací a plánováním jídel, protože všechno je již zajištěno. Vaše děti budou mít neomezený přístup ke stravování a vy se budete moci plně soustředit na relaxaci a objevování krás řeckých ostrovů.

VeŘecku je mnoho dalších skvělých tipů a rad pro rodiny, které vám pomohou naplánovat skvělou letní dovolenou zdarma. Naše rady jsou tu, abychom vám pomohli vytvořit nezapomenutelné zážitky pro vás i vaše děti. Nenechte si ujít příležitost prozkoumat krásy Řecka a sdílet s dětmi ty nejúžasnější okamžiky plné radosti a dobrodružství. Ať už je váš plán na dovolenou s dětmi plný sluníčka, výletů nebo odpočinku na pláži, Řecko je tou správnou destinací pro všechny malé cestovatele. V tomto fascinujícím článku jsme vám přinesli zářivé informace o tom, jak strávit nezapomenutelnou dovolenou v Řecku s vašimi dětmi – a to zcela zdarma!

Od okouzlujících pláží po fascinující starověké památky, Řecko skýtá dětem nepřeberné množství zážitků. Zjistili jsme, jak využít bezplatné aktivity a vyhnout se přeplaceným turistickým pastem, abyste si mohli užívat svůj čas s rodinou naplno. Naše tipy vám ukážou, jak se vyhnout dlouhým frontám, jak využít místní dopravu a jak prozkoumat šarm řecké kultury.

Navíc jsme se podívali na nejlepší ubytování a restaurace pro rodiny s dětmi, abyste mohli zažít pohodlí a chutě Řecka i se svými malými podnikateli. A s našimi dodatečnými tipy na balení a organizaci se budete cítit jako zkušení cestovatelé.

Takže si připravte plavky, sluneční brýle a pokud je to možné, vydejte se na dovolenou do Řecka s dětmi. Vaše rodina si bude užívat slunce, zábavu a nezapomenutelné zážitky – a přitom budete šetřit peněženku. V Řecku je pro malé cestovatele opravdu hodně radostí!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *