Robinsonské pobyty - Chorvatsko

ROBINSONSKÉ POBYTY v Chorvatsku

Oblast severní Dalmácie je pověstná svým členitým pobřežím, podél kterého se táhnou četná souostroví čítající až stovky ostrovů. OSTROV MURTER, na který se naše agentura specializuje je "střediskem" pro značnou část těchto ostrovů (např. národní park KORNATI). Většina těchto ostrovů je pustá, neobydlená, ale na některých můžeme najít zbytky původního i novějšího osídlení (výstavba nových chat byla nedávno zákonem značně omezena) - majitelé těchto obydlí většinou již bydlí na ostrově Murter, ale svůj původní příbytek přestavěli a nyní ho pronajímají turistům jako chatu vhodnou k "robinsonskému pobytu", protože široko daleko se žádné jiné obydlí nevyskytuje.
Pokud máte rádi klid a samotu, je tato nabídka určena právě Vám. Nutno dodat, že všechny námi nabízené chaty se nachází v jedné z nejčistších oblastí Evropy. Dostupnost chat pro kokrétní termín je nutné ověřit na nějaké z našich poboček.

CHATA PANA ŽIVKA - ostrov Zminjak
Na pěkném tichém místě na ostrůvku ZMINJAK se nachází chata pana Živka, která byla dokončena v roce 2011. Teplé a mělké moře je od chaty vzdálené 30 m - vhodné pro rekreační koupání a především šnorchlování - zdejší podmořský život zde není rušen nepřetržitým přísunem turistů, jako je tomu na plážích v dostupnějších turistických oblastech. Na ostrově Zminjak se nachází ještě dvě podobné rybářské chaty vzdálené cca 300 a 500 metrů. Majitel jedné z chat zde přes léto provozuje i restauraci, která se nachází na druhé straně ostrova - je zde molo pro jachty návštěvníků. Chata pana Živka je vybavena dvěma ložnicemi celkem se 4 lůžky, kuchyní se sporákem a lednicí. K chatě dále patří nádrž na vodu, sociální zařízení s WC asi 5 m od chaty, venkovní posezení, privátní pláž a místo pro kotvení lodí. Ostrov Zminjak se nachází nedaleko ostrova Murter - do „hlavního“ městečka ostrova to trvá přibližně 20 minut lodí.

CHATA PANA MILOSLAVA - ostrov Žut (souostroví Kornati)
Chata pana Miloslava se nachází na ostrově ŽUT v Kornatském souostroví v přímém sousedství NP KORNATI, který je pro svou čistotu životního prostředí pod správou UNESCO. Je postavena v pěkné tiché zátoce na jihozápadním pobřeží ostrova. Poblíž se nachází jen jedna podobná rybářská chata - několik dalších chat je vzdáleno více než 1 km. Chata je vybavena 2 ložnicemi celkem s 5 lůžky, zařízenou kuchyní, plynovým sporákem a lednicí. K chatě dále patří terasa, nádrž na vodu, sociální zařízení s umyvadlem a sprchovým koutem, suché WC vzdálené asi 10 m od chaty, venkovní posezení, privátní pláž a místo pro kotvení lodí. V případě zájmu větší skupiny (7-10 osob) je možné zajistit pobyt i ve vedlejší chatě. Obě chaty jsou dostatečně izolovány od turistického ruchu, který v Chorvatsku během letní sezóny panuje.
 

zájezd si můžete objednat na jedné z našich poboček - JE POTŘEBA OVĚŘIT DOSTUPNOST