Tropical Islands

 

NĚMECKO - TROPICKÝ OSTROV

JEDNODENNÍ VÝLET

 

TERMÍNY:

 

 

Ceny bus dopravy:

690 Kč/os. - Chomutov Most, Bílina

640 Kč/os. - Teplice, Ústí nad Labem

 

 

Atrakce které můžete najít v parku Tropical Islands:

V parku Tropical Islands na vás čeká spousta skvělých atrakcí. V následujícím přehledu se vám pokusíme největší zdejší lákadla. Na své si přijdou milovníci přírody i kultury, můžete si zde skvěle zaplavat a opálit se, zvýšit si hladinu adrenalinu v krvi, udělat skvělé nákupy nebo se výborně najíst. Spoustu zábavy si zde rozhodně užijí i děti.

Tropický deštný les:

V parku Tropical Islands se setkáte s nejrozsáhlejším zastřešeným porostem deštného pralesa na světě.

Naleznete zde kolem 50 tisíc stromů, křovin a lesních rostlin. Stromy dosahují výšky až 18 metrů a jsou porostlé popínavými liánami a orchidejemi. Roste zde na 600 různých druhů rostlin, mezi kterými jsou zastoupeny např. palmy, kapradiny či kořenovníky. Většina z nich pochází z asijské oblasti Tichého oceánu a z jižní Ameriky.

Tímto největším zastřešeným tropickým pralesem na světě vás provede téměř kilometr dlouhá klikatá stezka. Budete zde moci spatřit masožravé rostliny, banánovníky či kávovníky. Úžasný výhled se vám naskytne z mostu vedoucího nad kořenovníkovým močálem. Zdejší klidné vody se hemží množstvím ryb jako jsou paví očka, okouni či sumci. Zvláštní pozornost si zaslouží žraločí sumci a jiné příbuzné druhy. Nedávno zde přibyli tři exotické arawany, známé také jako ostnojazyčnatci. Pozadu nezůstává ani suchozemská fauna – procházejí se zde modré křepelky či zlatí bažanti.

Zdejší tropický prales je přírodním biotopem – přirozené rovnováhy je zde dosahováno bez použití chemických prostředků. V boji proti škůdcům, jako jsou např. banánoví moli, jsou využíváni jejich přirození nepřátelé. Ti také mohou pomáhat udržovat kyprou půdu.

Narazíte zde třeba na tzv. surinamské šváby, kteří ovšem nemají naprosto nic společného s druhem, který se objevuje v evropských domácnostech. Surinamští švábi žijí v teplé a vlhké půdě a jen velice neradi opouštějí svůj domov. Pokud se tak náhodou stane, snaží se co nejrychleji dostat zpět do bezpečí.

Brouci, kteří žijí v tomto tropickém deštném pralese, jsou zcela neškodní a jsou nezastupitelní při udržování přirozeného životního prostředí. Jejich počty jsou regulovány přirozeným způsobem – starají se o to zlatí bažanti, modré koroptve, pávi či gekoni, které dozajista potkáte při svých procházkách.

Upozorňujeme, že všechna zvířata, která žijí v parku Tropical Islands, jsou divoká. Není dovoleno se jich dotýkat nebo je krmit.

Tropická vesnice:

Ve zdejší tropické vesnici se setkáte s autentickými budovami pocházejícími ze zemí napříč celými tropy – narazíte zde na budovy z Bali, Bornea, Thajska a Samoy.

V těchto budovách jsou zároveň umístěny restaurace a kavárny, kde můžete ochutnat vynikající menu a občerstvení. Můžete si vybrat, zda dáte přednost hamburgeru nebo jestli se např. zúčastníte tropického grilování, při kterém se můžete najíst zcela dle své libosti.

V Tropické vesnici je pro vás připraven také skvělý zábavní program. Pořádá se zde úžasná barvitá denní a večerní show s názvem „KOUZLO SMYSLŮ: udivující iluze a podmanivé tance". Diváci jsou při ní pohodlně rozesazeni na hlavním náměstí Wayang, nacházejícím se mezi Thajským domem, Samojskou fale a Bornejským dlouhým domem. Jedná se o neopakovatelný exotický zážitek!

Balijský pavilón:

Balijský pavilón je položený za dvěma křídly velkolepé Balijské brány. Má šestiúhelníkový půdorys a tři pagodové střechy a těmito svými proporci se velmi podobá tradičnímu balijskému chrámu. Při stavbě bylo použito mimořádně tvrdého dřeva z asijských stromů bangkirai a merbau. Zdejší střechy jsou vyzdobeny palmovým listím.

V přízemí naleznete hodnotný pískovcový reliéf se scénami z epické básně Rámajána, zobrazující prince Rámu, jeho krásnou manželku Situ a opičího krále Hanumana.

Balijská chrámová brána:

Jako vstup do Tropické vesnice slouží působivá Balijská brána. Je čtyři metry široká a 14 metrů vysoká a s těmito svými rozměry je největší balijskou branou nacházející se mimo samotný ostrov Bali.

Na Bali slouží tyto brány jako vstup na posvátná místa – rozštěpená brána má symbolizovat horu bohů, která byla ve svém středu roztržena. Vnitřní svatyně je pak chráněna další uzavřenou branou. Balijská brána je vynikající ukázkou vyspělého balijského umění.

 

Vstupné se hradí v kanceláři před odjezdem.

Orientační skupinové vstupné

20.11.2016

Dospělí: 25 Euro
Děti do 6 let: ZDARMA
Děti 6-14 let + studenti od 14 let + senioři od 65 let: 20 Euro

Dospělí: 25 Euro
Děti do 6 let: ZDARMA
Děti 6-14 let + studenti od 14 let + senioři od 65 let: 20 Euro

 

Za příplatek lze navštívit saunovou část ostrova, cirkusovou večerní show.

Studenti musí mít s sebou průkaz o studiu, jinak není možné požadovat snížené vstupné. Doporučuje se mezinárodní průkaz ISIC.

 

Možno sjednat cestovní zdravotní pojištění na 1 den.
Osoba nad 15 let: 40,-
Osoba do 15 let: 20,-
Osoba nad 70 let: 80,-
Lze připojistit také storno ze zdravotních důvodů, cenu Vám sdělíme na požádání.