Národní parky Chorvatska


Národní parky Chorvatska

poznávací zájezd

Pojeďte s námi poznávat nádhernou přírodu severozápadní části balkánského poloostrova. Zdejší převážně vápencové podloží, členitost jeho povrchu, období hojných srážek střídající se s obdobími sucha a drsné zimy střídající se s příjemnými teplými jarními, letními a podzimními měsíci, stvořily nádherné jedinečné přírodní scenérie plné řek, říček, ostrovů i ostrůvků, různých krasových útvarů a dalších neopakovatelných krás.

Jako první navštívíme Národní přírodní park Plitvická jezera, která jsou od roku 1949 součástí světového kulturního a přírodního bohatství a jsou pod správou organizace Unesco. Zdejší národní park s překrásnými přírodními scenériemi má rozlohu 220 km2 a na jeho ploše je 16 jezer, která jsou spojena 90ti vodopády. V dalších dnech navštívíme Národní přírodní park vodopády na řece Krce, zpívající schody a tržnici v Zadaru a katedrálu v Šibenku.

Ubytováni budeme v hotelu na ostrově Murter, který se nachází v jedné z nejčistších oblastí Evropy. Z výhledu na kopci Čvrdak spatříme překrásné panorama Kornatských ostrovů táhnoucích se po obzoru, množství malých ostrůvků a v dáli siluety pohoří Velebit. Během pobytu si prohlédneme krásné divoké pláže na ostrově, ochutnáme místní víno a gurmánské speciality a navštívíme folklórní večer.

Při zpáteční cestě navštívíme Národní přírodní park Paklenica, který se rozkládá ve 2 soutěskách pohoří Velebit, a který byl vyhlášen světovou rezervací květeny. Nachází se v něm mimo jiné velké množství krasových a jeskynních útvarů a žijí zde kamzíci, vlci, medvědi a další zajímaví zástupci evropské fauny. 

Termín: 24.4. - 29.4.2015

Cena: 8 970 Kč/osoba

Cena zahrnuje: dopravu zájezdovým klimatizovaným autobusem, ubytování v hotelu 4 dny (3 noci), stravování v hotelu v rozsahu polopenze, vstupné do národních parků, výlet autobusem do Skradinu, Šibeniku, do Zadaru, do Paklenice, folklórní večer, zákonné pojištění CK proti úpadku, služby průvodce CK, služby chorvatské CA. 

Cena nezahrnuje:
Povinný poplatek: místní pobytovou taxu (dospělí 132 Kč, děti 12-18 let 66 Kč, děti 0-12 let zdarma).
Nepovinně vstup do katedrály v Šibeniku (cca 10 kuna/os.) a vstupy do památek v Zadaru.
Nepovinně (ale důrazně doporučujeme): cestovní pojištění. 
Komplexní cestovní pojištění Allianz vč. poj. storna se zdravotních důvodů - balíček na max. 10 dnů:      
- osoba 15-70 let 198 Kč
       - osoba nad 70 let 396 Kč       - dítě do 15 let 99 Kč

Odjezdová místa: Chomutov, Most, Bílina, Teplice, Ústí nad Labem, Roudnice a Praha

Ve spolupráci s CK BROUK servis

Fotogalerie