Olympská riviera,letovisko Leptokaria – penzion DIMITRA

ŘECKO - LEPTOKARIA

Penzion Dimitra

Olympská riviéra – je malebná rekreační oblast pod nejvyšším řeckým pohořím Olympem, jehož blízkost (asi 5 km) zajišťuje příznivé klima, které spolu s čistými, průzračnými vodami Egejského moře působí příznivě na různá dýchací, kožní a alergologická onemocnění.

Leptokaria – malé půvabné městečko,jedno z nejoblíbenějších letovisek  v Řecku. Čisté pisčité a štěrko-písčité pláže jsou každoročně hodnoceny modrou vlajkou. Vodní sporty, relax u čistého moře,diskotéky. Množství taveren na pobřežní promenádě ,obchůdky a krámky se suvenýry jsou zde otevřeny dlouho do noci - bez problémů se domluvíte i česky. Velké každotýdenní trhy se zde konají každé úterý (za železniční tratí vlevo).

Malý a příjemný rodinný penzion Dimitra se nachází v klidné části letoviska, vzdálen  jen asi 120 m od písčito-oblázkové pláže a cca  5-6 min. od centra městečka. Ubytování je ve 2 až max. 4 lůžkových pohodlných studiích s vlastním sociálním zařízením (sprcha, WC). Studia jsou vybavena kuchyňkou s elektrickým vařičem, rychlovarnou konvicí a poměrně velkou chladničkou a mají i prostorný balkon vybavený nábytkem. Pokoje mají  v ceně individuálně řízenou klimatizaci.

U penzionu je příjemná a tichá stinná zahrada, kterou mohou klienti využít k posezení a relaxaci.

Výlety a zajímavosti: s místní CK lze navštívit Athény, či kláštery v Meteorách, dále např. vykopávky v Dionu, středověký křižácký hrad Platamonas, klášter ve Stomiu či středověká horská vesnička San Panteleimon,  zajímavostí je magnetická hora.

Určitě ale zajděte do nádherně dekorovaného pravoslavného kostela (vstup zdarma) přímo ve městě (u parku za železniční tratí).

Výhodná je nabídka nákupu stravenek u řeckého delegáta (hovoří česky) s možností výběru jídel v několika restauracích.

Pozor - nepřehlédněte možnost odvozu na a z letiště Ruzyň.