Poznávací zájezdy
Rozšířené hledání
Romantický Spreewald, hrad Oybin, skalní město Jonsdorf, park Muskau i města Lužických Srbů - Německo

Romantický Spreewald, hrad Oybin, skalní město Jonsdorf, park Muskau i města Lužických Srbů

Německo

, PenzionRomantický Spreewald, hrad Oybin, skalní město Jonsdorf, park Muskau i města Lužických Srbů

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Horní a Dolní Lužice se slovanským obyvatelstvem patřily kdysi mezi země Koruny české. Časem se oblast sice poněmčila, nicméně národnostní menšina slovanských Lužických Srbů zde stále žije a udržuje své tradice. Program zájezdu je sestaven tak, aby Vám ukázal rozmanitá zajímavá místa tohoto regionu nám blízkého nejen z hlediska vzdálenosti, ale také díky společné historii.
Zájezd zahrnuje
dopravu autobusem, průvodce, 2x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x snídani
Zájezd nezahrnuje
plavby lodí - Benátky (cca 25 Euro)
Výlety
pojištění léčebných výloh a storna, 1/1 pokoj
Program
Den 1
Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Návštěva ŽITAVSKÝCH HOR, které jsou severním výběžkem Lužických hor a které vytvářejí velmi atraktivní chráněnou oblast s pískovcovými útvary. OYBIN – roztomilé upravené lázeňské městečko, jemuž dominuje mohutná stolová hora se zbytky významného hradu, který patřil českým králům a kláštera. JONSDORF – klimatické lázně s nádherným okolím, výlet do nedalekého skalního města. Pěkná procházka po romantických vyhlídkách i kolem starých dolů. Unikátní litinová rozhledna Krále Fridricha Augusta s nádherným kruhovým rozhledem nedaleko LÖBAU. Nocleh v Německu.
Den 2
BAUTZEN (Budyšín) – metropole historické Horní Lužice s jedinečně dochovaným historickým centrem. Přírodně-stavitelská zajímavost RAKOTZBRÜCKE (Ďáblův most) nedaleko obce Kromlau. BAD MUSKAU – lázeňské městečko vyhlášené zámkem a především parkem knížete Pücklera. Tento park zapsaný do seznamu UNESCO je jedním z nejrozsáhlejších krajinářských parků na světě, zasahuje i do sousedního Polska. GÖRLITZ (Zhořelec) - nejvýchodnější německé město na samých na hranicích s Polskem, rozlehlá památková rezervace pyšnící se hlavně množstvím zachovalých měšťanských domů. Nocleh.
Den 3
Zastávka v bývalém centru Dolní Lužice v městě COTTBUS (Chotěbuz). Unikátní krajina SPREEWALDU, biosférická rezervace UNESCO, romantická oblast protkaná 500 km říčních kanálů s množstvím zdymadel, můstků, tradičních venkovských domů a čapích hnízd, které se staly symbolem Spreewaldu, možnost projížďky na loďceNávrat do Prahy v pozdních večerních hodinách.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.