Plavby lodí
Rozšířené hledání
Barcelona a Katalánsko - Moře - plavby - Středozemní moře - Barcelona

Barcelona a Katalánsko

Moře - plavby » Středozemní moře » Barcelona

, Loď starstarstarBarcelona a Katalánsko

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Katalánsko je pozoruhodná země, vklíněná mezi Španělsko a Francii. Jeho kultura i příroda tvoří spojení mezi Pyrenejským poloostrovem a zbytkem Evropy. Ve středověku bylo mocným státem, který těžil z obchodu i ze své role základny křesťanských válečníků, jež bojovali proti Maurům. Místní králové ovládali velkou část Středomoří, včetně jižní Itálie a středního Řecka. O tehdejším bohatství a kulturní vyspělosti vypovídají románské kostely, mosty a paláce na katalánském venkově, stejně jako reprezentativní katedrála a královský hrad v hlavním městě. Středověká kultura měla na co navázat, neboť v Katalánsku se dochovaly antické komunikace, budovy, amfiteátry i chrámy. Umělecké dědictví završila na konci 19. století katalánská secese v čele s geniálním architektem Antoniem Gaudím, který zde tvořil organické stavby, nemající jinde ve světě obdoby. Do Katalánska patří i hvězdy moderního malířství - Salvador Dalí, Joan Miró a Pablo Picasso. V průběhu podzimních prázdnin vám z Katalánska ukážeme všechny jeho přednosti. V historických městech si oživíme středověkou minulost, v Barceloně nebo Figueras vám představíme slavná díla moderního umění, ubytujeme vás v hotelu u ještě teplého Středozemního moře a budeme vám servírovat večeře formou vydatných švédských stolů.
1. den
ráno odjezd z České republiky. Cesta přes Německo a Francii.
2. den
celodenní prohlídka katalánské metropole Barcelony (středověké a moderní památky, po stopách mořeplavce Kryštofa Kolumba nebo geniálního architekta Gaudího, Barri Gotic, Sagrada Familia, Parc Güell aj.). Nocleh v letovisku na pobřeží Středozemního moře.
3. den
celodenní fakultativní výlet do historických městeček Besalú (středověké domy, kostely a most) a Girona (románské a gotické památky, středověká židovská čtvrť, procházka po hradbách) a návštěva města Figueras (proslulé muzeum surrealisty Salvadora Dalího) (500,- Kč).
4. den
výjezd do pohoří skalních věží Montserrat s návštěvou stejnojmenného kláštera. Až do pozdních večerních hodin prohlídka Barcelony (Akvárium, muzea, Rambla, tržnice, Katalánské náměstí s obchodními domy, olympijský areál, Pueblo Espaňol, muzeum FC Barcelony na Nou Campu). Noční přejezd přes Francii a Německo.
5. den
večer návrat do České republiky.
Cena zahrnuje
2x ubytování v hotelu*** s polopenzí, dopravu autobusem s klimatizací a WC, průvodce a pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 15 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 27 Kč, výlet do historických městeček (cena za osobu) 500 Kč.
Trasa A
České Budějovice, Vodňany, Protivín, Písek, Strakonice, Blatná, Nepomuk, Plzeň, Rozvadov.
Trasa B
Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.